Erdoğan: Daha çok işimiz var

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, önlerinde iki seçim bulunduğunu, bunlardan birinin cumhurbaşkanlığı seçimi, diğerinin ise genel seçim olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, ''Biz milletimizden kopmadık, kopmayacağız'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Kale Endüstri Holding tarafından Güngören'de yaptırılan ''Kale Center Alışveriş Merkezi''ni açtı.

Erdoğan, açılışta yaptığı kısa konuşmada, Kale Kilit'in Güngören'de böyle bir alışveriş merkezi inşa etmiş olmasının sadece İstanbul için değil, Türkiye için de gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özgür'ü kutlayan Başbakan Erdoğan, bol kazançlar dileyerek, ''hayırlı olması'' temennisinde bulundu.

Erdoğan, beraberinde İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Sadık Özgür'le birlikte kurdele keserek alışveriş merkezini açtı.

Daha sonra alışveriş merkezini gezen Başbakan Erdoğan, mağaza sahiplerine de açılışın hayırlı olması dileğinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, alışveriş merkezinin arka kapısında çok sayıda vatandaşın toplanması nedeniyle buraya çıkarak, seyyar bir mikrofonla halka hitap etti. Erdoğan, sesinin vatandaşlar tarafından iyi duyulmaması üzerine, ''Bizim gönüllerimiz birbiriyle konuşuyor. Gönül gözüyle konuşmak herkesin harcı değildir'' dedi.

Buraya gelmeden önce Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 15 bin gençle bir arada olduklarını anlatan Erdoğan, şimdi de burada Güngörenlilerle bir araya geldiklerini söyledi. Güngören'i tanıdığını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

''Güngören de bu evladını tanıyor. İnşallah uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Gideceğimiz daha çok uzun yollar var. Biz milletin efendisi değiliz, hizmetkarıyız. Önümüzde iki seçim var. Bir tanesi Cumhurbaşkanlığı seçimi, bir tanesi de genel seçim, 4 Kasım'da. İnşallah biz milletimizden kopmadık, kopmayacağız.''

-''TÜRKİYE'DE YAPACAĞIMIZ ÇOK ŞEYLER VAR''-

Erdoğan'ın bu sözleri üzerine vatandaşlar, ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' şeklinde slogan attılar.

Başbakan Erdoğan da, kendilerinin de onlarla gurur duyduğunu ifade ederek, ''AK Parti'yi 6 yıl önce kurduk. Ne dedik? 'Uzun soluklu bir yolculuk olacak' dedik. 'Kısa soluklu olacak' demedik. Niye? Çünkü Türkiye'de yapacağımız çok şeyler var'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, ses düzeninin kötü olması nedeniyle, ''Kısa bir zaman sonra Güngören'in en büyük meydanında sizlerle çok özel bir toplantı yapalım'' diyerek, konuşmasını tamamladı.

Başbakan Erdoğan, açılışın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'la birlikte Büyükşehir Belediyesi'nin Merter'deki ek hizmet binasına geçti. Erdoğan'ın buradaki ziyareti, basına kapalı olarak gerçekleşti.

-ALIŞVERİŞ MERKEZİ-

Kale Kilit'i de bünyesinde bulunduran Kale Endüstri Holding tarafından Güngören'de 14 bin 83 metrekare alana inşa edilen ve toplam inşaat alanı 79 bin 316 metrekare olan Kale Center, 7 blok ve 8 kattan oluşuyor.

Alışveriş merkezinde elektronikten ev tekstiline, beyaz eşyadan banyo-mutfak malzemelerine, tekstilden aksesuara kadar Türkiye'nin ve dünyanın önemli markalarının da aralarında bulunduğu 105 mağaza yer alıyor.

Kale Center'da ayrıca 6 sinema salonu, çocuk oyun sahaları, kafeler ve aralarında fast food zincirlerinin de yer aldığı restoranlar bulunuyor. Yaklaşık 80 milyon dolara mal olan Kale Center Alışveriş Merkezi'ni yılda 11 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious