'Hollanda'yı o katliamdan tanırız'

'Hollanda'yı o katliamdan tanırız'.18791
  • Giriş : 14.03.2017 / 14:44:00
  • Güncelleme : 14.03.2017 / 14:44:57

Erdoğan, Tıp Bayramı dolayısıyla katıldığı törende Hollanda'ya ateş püskürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen programda Hollanda'nın Türk bakanlara karşı tutumunu eleştirdi ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanıdığını belirtti.

Hollanda'nın tavrı için çok sert sözler söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bunların cibiliyetinin nasıl bozuk olduğunu iyi biliriz. Bu milletin alnı aktır, ama onların tarihi kapkaradır." dedi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Tıp Bayramı programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler kara gün dostu ifadesinin müşahhas hale geldiği kutsal bir mesleği icra ediyorsunuz" diyerek "Gülen gözüme değil ağlayan gönlüme bak diyerek sağlıkçılarımızdan çok daha fazlasının beklendiğini anlatan şarkılarımız vardır. Rabbimizin Şafi ve Rahman ismine sizler her an şahitlik ediyorsunuz" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

14 Mart iki kritik hadiseyle önemli. 14 Mart, bundan iki asır önce Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire'nin kurulmasıdır. Bu okul ülkemizin ilk tıp mektebidir. İkincisi ise Payitaht'ın işgali karşısında tıbbıyelilerin beyaz önlüklerini bayraklaştırarak başlattıkları tarihi direniştir.

Neye uğradıklarını şaşıran İngiliz askerleri toplantıyı dağıtır ve birçok öğrenciyi de tutuklar. 14 Mart büyük bir direnişin kıvılcımını ateşlemiştir.

Vatan müdafaası için, bağımsızlığımız için 98 yıl önce şaha kalkan direniş ruhunun bugün de aynı şekilde devam ettiğini görüyorum. 15 Temmuz gecesi yaşadıklarımız, şahit olduklarımız bunun en açık ispatıdır. Darbe teşebbüsü karşısında sağlık teşkilatımızın nasıl fedakarca çalıştığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Ben o cefakar, vefakar sağlık çalışanlarımızın terör bölgesinde nasıl çalıştıklarını da iyi biliyorum. Yine o gece hastanelerde görev yapan, görevli olmadığı halde evinden oraya gelen tüm personelimizi de biliyorum. FETÖ ihanet çetesi teröristlerin neler yaptığını, kendilerine ait özel hastaneleri nasıl safdışı bıraktıklarını da biliyoruz. Canilikle insanlarımıza saldıranlara karşı, onlar yaralı kardeşlerimize nasıl sahip olduklarını da iyi biliyoruz.

"HOLLANDALILARI CİBİLİYETLERİNİN NASIL BOZUK OLDUĞUNU İYİ BİLİRİZ"

Savaşın bir kuralı vardır. Savaşta sağlık görevlilerine ateş açılmaz. Hollandalı gibi olursa açar. Biz Hollandalıları Srebrenitza katlamından beri tanırız. 8 bin Boşnağı orada nasıl katlettiklerinden biliriz. Biz bunların cibiliyetinin nasıl bozuk olduğunu iyi biliriz. Bu milletin alnı aktır, ama onların tarihi kapkaradır. Biz  Kimse bize medeniyet dersi vermesin. arihe centilmenler savaşı olarak geçen Çanakkale Savaşı bunun sayısız örneğiyle doludur.

AKLINI HOCA KILIKLI BİR ŞARLATANA ZİMMETLEYENİN NE AHLAKI KALIR NE NAMUSU

Vatanını 1 dolara satacak birisinde namus, onur, haysiyet kalır mı? Allah aşkına kendi silah arkadaşlarını dahi katleden bir caniden ne beklersiniz? Hainin ne insanlığı ne arkadaşlığı olur. Aklını hoca kılıklı bir şarlatana zimmetleyenin ne ahlakı kalır, ne namusu.

Milletimle iftihar ediyorum. Böyle bir millete himzet etme lütfettiği için Allah'a şükrediyorum

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*