Erdoğan: Türkiye'yi kaybettin!

Erdoğan: Türkiye'yi kaybettin!.18791
  • Giriş : 16.03.2017 / 16:08:00
  • Güncelleme : 16.03.2017 / 16:09:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Rutte'ye seslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da katıldığı toplu açılış töreninde Hollanda'da yapılan genel seçimlerden galip çıkan Başbakan Mark Rutte hakkında konuştu ve seçimlerin kazandığını ama Türkiye'yi kaybettiğini belirtti.

Sen gidip başka ülkelerde seçim propagandası yapıyorsun. Bak İsveç'in eski başbakanı, dışişleri bakanı güzel bir açıklama yaptı "Siz gelip bizde yapıyorsunuz" dedi. "Yoksa beni de içeri mi alacaksınız" dedi.

Şimdi çok enteresan... Aynı zamanda yine geçenlerde bir Alman televizyonunda, eski genişlemeden sorumlu komiser, bir programda burada mahkum olup kaçıp Almanya'ya giden bir ajan terörist var ya, onlarla aynı programda rezil etti onu. "Bir defa Erdoğan’a diktatör demekle yanlış yapıyoruz" dedi. "AB sürecinde biz sık sık görüşürdük" dedik. Ve "Ne dediysem Türkiye yerli yerine getirdi" dedi.

NE GERİ KABULU YA... GEÇ ONLARI

Ne geri kabulu ya... Geç onları geç. Sen benim bakanımı, Hollanda'ya sokmayacaksın, sen benim dışişleri bakanıma uçuş izni vermeyeceksin, benim topraklarım olan başkonsolosluk binasında görüşme yapmak, oraya girmesine fırsat vermeyeceksin. Eee? Bizden buralara girişi bekleyeceksin yok öyle şey. Arapların güzel bir sözü var "Men dakka dukka" Kim dak ederse, orada dak olur. Şimdi siz bunları mı yaptınız? Sen atını itini benim oradaki Türk vatandaşlarımın üzerine mi saldın? Benim orada Hüseyin Kurt'umu itlerine mi ısırttın. Bunun bedelini ödeyeceksin.

TÜRKİYE GİBİ BİR DOSTUNU KAYBETTİN

Ey Rutte, sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin. Ama bilesin ki Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. Efendim "seçimden sonra başbakan ile bir yemek yiyebiliriz" Biz de öyle bir başbakan yok, geç o işi. Sen kaybettin. Avrupa'da kim bunları yapıyorsa ki, Almanya bu işin başını çekmiştir. Onlarla da bu işi enine boyuna oturup konuşacağız.

4 bin 500 PKK'lı dosyası verdim bunlara ben. Hiçbiriyle alakalı adli bir işlem yapmadı. ama kendisi kalkıyor buradaki bir ajan teröristi... Bir Alman rezidansında bunlar saklıyor. Bir ay sakladılar. Bunu alman şansölyesi benden istiyor. “dedi ki onu bıraksanız…” Dedim ki “bizim yargımız bağımsızdır”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*