Erdoğan: "Dedemi tüfeğine sarılmış ve donmuş bulmuşlar"

Erdoğan:
  • Giriş : 09.05.2008 / 17:56:00

Erdoğan, Türkiye'nin aydınlığa doğru yürüyüşünün partisinin ve hükümetin değil, milletin davası olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan, "Şunu herkes bilsin ki 2002'den bu yana çok şey değişti. Artık bu karanlık senaryolar, bu milletin medeniyet yürüyüşünü asla yolundan çeviremez" dedi.

Başbakan Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesinde bazı tesislerin toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, Şehit Kemal Mutlu Anadolu Öğretmen Lisesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, hükümetin icraatlarını anlattı.

-"SULAR ASLA YOKUŞA AKMAZ"-

Erdoğan, 81 ilin 80'inden milli iradenin AK Parti'ye yetki verdiğini ve "Bizi siz yönetin" dediğini ifade ederek, aldıkları yetkiyle Türkiye'yi bölgesel, etnik ve dinsel milliyetçilik yapmadan yönettiğini kaydetti.

Omuz omuza verilmesi ve "Her şey Türkiye için" denmesi durumunda Türkiye'yi kimsenin tutamayacağını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Şunu herkes bilmelidir ki sular asla yokuşa akmaz. Bu yürüyüş milletin yürüyüşüdür. Bir bütün olarak Türk milletinin yürüyüşüdür. Biz her zaman şunu söyledik. Bizim siyasetimizin temeli millet iradesidir. Bizim istikametimiz milletin istikametidir. Bizim muradımız milletin muradıdır ve bu istikamette de yolumuza devam edeceğiz.

Kim fikir yerine, çözüm yerine, proje yerine sürekli laf üreterek, gerilim üreterek eğer bir şeyler yapmaya çalışıyorsa bana zarar vermez; ülkeme zarar verir.

Ben diyorum ki, ey muhalefet bir şey yapmak istiyor musun, iktidar yarışına ortak olmak istiyor musun? Ne yapacağını söyle... Sürekli olarak olumsuzlukların adresi olma. Gel, bize de yardımcı ol. De ki; 'şurada yanlışınız var' ama doğrusu şu... Doğrusunu söyle, eğer biz bunu yapmıyorsak git bizi halka şikayet et, halka anlat... Ama kalkıp da bir gün bize bir reçete sunamadınız. 'Şu sıkıntı var. Şunu şöyle yaparsanız bunda Türkiye başarılı olur' diyemediniz. Reçeteleri yok ki, böyle bir dertleri yok ki. Dertleri her zaman gerilimden yana olmak."

-"BAŞBAKAN'IN BÜYÜK DEDESİ NASIL ŞEHİT OLDU?"-

Başbakan Erdoğan, yapılan okullardan birine annesi Tenzile Erdoğan'ın
dedesi Kemal Mutlu'nun isminin verildiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Kemal Mutlu'nun ismini buraya vermeleri beni ayrıca mutlu etti. Özellikle çok anlamlı bir dönemde verdiler. Annemin dedesidir ve Sarıkamış şehitlerindendir. Anlatırlardı... Derlerdi ki, 'Biz, Kemal'i tüfeğine sarılmış olarak donmuş gördük ve kirpiklerinden, gözlerinden akan yaşların adeta buz parçası olduğunu gördük. Orada öyle donmuş, şehit olmuş' dediler. Arkadaşlarım da bana böyle bir sürpriz yaptılar."

-"BU MİLLET KÜLLERİNDEN TEKRAR DOĞAN BİR MİLLET"-

Başbakan Erdoğan, Güneysu'dan Sarıkamış'a gidip de dönemeyen 40-50 şehit bulunduğunu ifade ederek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şimdi arkadaşlarımız araştırmaları yaptırıyorlar. Düşünün, buradan Sarıkamış'a... Bu millet böyle bir millet, küllerinden tekrar doğan bir millet. Onun için bu milletin evlatları onları hiçbir zaman unutmadı, unutmuyor. Ne dedik 'Ey şehid oğlu şehid isteme benden makber sana ahuşunu açmış duruyor peygamber' ve bu yolculuğu hep böyle yürüttük, böyle yürüteceğiz." Erdoğan, hem yerel mimariyle örtüşen hem de modern bir şekilde inşa edilen okulda yarının özgüveni yerinde, güçlü öğrencilerin okuyacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan, okulu yaptıran Halit Cıngılloğlu ve ailesine de teşekkür etti. Erdoğan, konuşmasının ardından bazı tesislerin ortak açılışını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious