Erdoğan: Delikanlı ol

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan: Delikanlı ol, mızıkçılık yapma

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir yerden eğer ders alacaksak, milletin sesine kulak verir, dersimizi de milletten alırız. Biz kimsenin kulağına milletin bilmediği bir şey fısıldamayız. Kimsenin de bizim kulağımıza milletin sözünden gayrısını fısıldamasına izin vermeyiz" dedi.

AKP’nin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:

DEMOKRASİYE SIRTINI DÖNENLER: Siyaseti kayıkçı kavgalarına çevirenlerin, gündelik menfaatleri uğruna demokratik yerini, duruşunu kaybedenlerin alacakları çok dersler var. Demokratik siyaset milletin değerleriyle milletin tercihleriyle sürtüşmek değil, politikalarını milli iradeye dayandırmaktır. Türkiye’nin çalkantılarla, krizlerle geçen demokrasi geçmişi içinde başı sıkışınca, hesabı şaşınca, siyasi azığı tükenince demokrasiye sırtını dönmekten, bugün milletimizin utançla andığı fotoğraflara girmekten kaçınmayan bir siyasi zihniyet ne yazık ki daima olmuştur.

KİMSE HUZURU KAÇIRMAYA CÜRET ETMESİN: Bugün de milletin vermediği gücü ve yetkiyi başka yerlerden almak için, nerede bulunduklarını neyi temsil ettiklerini unutanlar çıkıyor. Hiç kimse kendi mesnetsiz vehimlerini bu millete dayatmasın. Hiç kimse kendi siyasi menfaatleri için asla bu ülkenin huzurunu kaçırmaya cüret etmesin.

OMURGALI OLCAKSIN, OMURGALI: Siyasetçi her şeyden önce millete yalan söylemeyecek, ikircikli davranmayacak, iki yüzlü hiç olmayacak. Demokrasiye eğer samimiyetle inanıyorsanız şartlar ne olursa olsun, ister yaz ister kış olsun ister gece ister gündüz olsun, inandığınız değerlerinin arasında dimdik duracaksınız, omurgalı olacaksınız omurgalı. Mırın kırın etmeyeceksiniz. Mızıkçılık yapmayacaksınız. Tam manasıyla delikanlı olacaksınız.

AKİBETLERİNİ GÖRDÜK: Biz yıllar yılı fısıltılara kulak vermekten milletin sesini adeta işitmez hale gelenleri de onların akibetlerini de çok gördük, çok yaşadık.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious