Erdoğan: Demokraside zedelenmeye tahammül yoktur

  • Giriş : 17.03.2008 / 18:16:00
  • Güncelleme : 17.03.2008 / 18:13:27

Başbakan Erdoğan, Estonya Başbakanı Andrus Ansip ile görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Estonya Başbakanı Andrus Ansip ile düzenlediği ortak basın toplantısında bir gazetecinin kapatma davasının ruh halini nasıl etkilediğine ilişkin soruyu yanıtlarken, "Kırgın kızgın değiliz. Devletin başında olanlar böyle bir hakkı kendinde bulamazlar. Halka hizmet hakka hizmettir" dedi.

Erdoğan: İşin başındayız. Arkadaşlarımızda değerlendirme yaptık. Hukuki taraf olmamız nedeniyle konuşacağımız yer belli. Her yerde konuşmamız doğru olmaz. Bu hukiki süreç içinde atılması gereken adımlar atılacak. O bakımdan şu anda görevlendirdiğim arkadaşlar çalışma yapıyor. Bizzat yaptığım katıldığım çalışmalar var. Süreci devam ettireceğiz.

Demokrasi özgürlükler, özellikle demokratik, laik, sosyal, hukuk devletinde 5 yıl içinde nasıl bir yer bulmuştur. Nasıl bir uygulama alanı bulmuştur. Halkım bunu güzel şekilde izledi. Memnun kaldı ki yüzde 34 ile işbaşına getirdiği AK Parti iktidarını 22 Temmuz'da bu memnuniyeti sebebi ile bu defa oyu yüzde 47'ye çıkartı. Yola devam dedi.

Bunun mesuliyeti içinde bu süreci devam ettiriyor. Bu atılan adıma yönelik girişimlerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşımdan halktan isteğim sıkıntıya gerilime gerek yok.

Bizler iktidar olarak milletvekili olarak el ele omuz omuza halkımızda bütünleşerek bugüne kadar nasıl yaptıysak aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bizim yolumuz hizmet yolu.

Ülkemizde istikrar ver güven var. Asla bunu bozdurtmayız. Piyasalarda 38 bin civarına düştü. Şimdi 42.500'den 38 binlere bu rakamların düşüşü. Bunların üzerinde hep birlikte düşünmemiz lazım. Türkiye'de demokraside zedelenmeye tahammül yoktur. Demokrasi ile ekonomi at başıdır. Demokrasi zedelenirse ekonomi zedelenir. Zorlamalarla bir yere varılmaz. Kırgın kızgın değiliz. Devletin başında olanlar bu hakkı kendilerinde bulamazlar. Biz kimseye kızgın kırgın olmadan yolumuza devam edeceğiz. Halka hizmet hakka hizmettir bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Yakaladığımız ivme var. İnşallah her zaman 10 bin dolar dediğimiz milli geliri yakalayacağız. Ondan sonra gümbür gümbür Türkiye'yi taşıyacağız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious