Erdoğan: Derhal bütün karakolları bitirin

Erdoğan: Derhal bütün karakolları bitirin.15166
  • Giriş : 12.10.2008 / 05:30:00
  • Güncelleme : 11.10.2008 / 23:36:36

Başbakan Erdoğan, karakol inşaatları tartışmasına son noktayı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan MKYK toplantısında terörle mücadele konusu masaya yatırıldı.

Gündemlerinde OHAL bulunmadığını belirten Erdoğan, sınır boylarında bulunan 67 karakolun zaman geçirmeden tamamlanması talimatını verdi. Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 4 saat süren AK Parti MKYK toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan terörle mücadele konusunda bilgi verdi. Erdoğan terörle mücadele demokrasi ve insan haklarından taviz verilmeden mücadele edileceğini, ancak güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda gözaltı süresi, sorgulama ve arama konularında yasal bazı düzenlemelerin gündeme gelebileceğini belirtti.

Erdoğan, '' Gözaltı süresi konusunu inceliyoruz. AB'deki uygulamalara bakıyoruz. Örneğin İngiltere'de gözaltı süresi bizden fazla. Bu incelemelerin ardından bu konularda adım atabiliriz'' mesajı verdi.

KARAKOL TALİMATI

Başbakan Erdoğan MKYK toplantısında kamuoyunda tartışma konusu olan karakol inşaatları tartışmasına son noktayı koydu. Erdoğan İçişleri Bakanı'na talimat vererek sınır boylarında bulunan 67 karakolun ihalesiz ve zaman geçirmeden tamamlanması talimatını verdi. Erdoğan, '' 150 trilyon paramı. Para bulunmadığı için karakol yapılmamasını kabul edemeyiz. Bu işi hemen bitirin'' ültimatomunu verdi.

KRİZE GURBETÇİ PANZEHİRİ

AK Parti MKYK toplantısında küresel krize karşı alınacak tedbirler masaya yatırıldı. Krizden Türkiye'nin etkilenmemesi için yurt dışında bulunan gurbetçilerimize ait paraların Türkiye'ye getirilmesi için özendirici adımların atılması kararı alındı. Bu çerçevede Maliye Bakanlığı'nın çalışmalar yapacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*