Erdoğan devrede! MİLLİYET

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ereğli'de bir kadının "Sizden tek isteğim var. Aziz Yıldırım geri dönsün" demesi üzerine, "Bunu kendisine ileteceğim. Göreve devam etmesi için ne gerekiyorsa yapacağım" karşılığını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan giderken yanına yaklaşan 35 yaşlarındaki bir kadın, "Sayın başbakanım sizden hiçbir şey istemiyorum. Benim tek arzum Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye geri dönmesidir. Bu konuda yardım bekliyorum" dedi.
Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, "Koyu Fenerbahçeli olduğun belli. Aziz Yıldırım'ın geri dönmesini istiyorsan bunu bir şekilde ileteceğim ve Aziz Yıldırım geri dönecek. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağım" karşılığını verdi.

Kavgaya son

Bu arada baskılar sonucu yeniden geri dönmeyi düşünen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 100. yılda bambaşka bir portre çizmeyi planlıyor.
Yönetici arkadaşlarıyla bir toplantı yapan Yıldırım'ın yeni dönemde herkesten daha fazla özveri istediği ve kimseyle kavga ortamına girmemeleri konusunda uyarılarda bulunduğu belirtildi. Olağanüstü genel kurulda tek başına aday olup yeni bir yönetimle yola koyulması beklenen Aziz Yıldırım, özellikle eski Başkan Ali Şen ile buluşmasından sonra oluşan olumlu havanın ardından kolları sıvadı. Yıldırım'ın yeni dönemde dostluk ortamının oluşması için büyük gayret sarfedeceği belirtildi.

Yıldırım - Koç zirvesi

Fenerbahçe'de adı başkan adayları arasında gösterilen 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç, dün Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti. Fenerbahçe Burnu'ndaki kulüp binasına gizli bir şekilde, teknesiyle gelen Ali Koç, tesislerde yaklaşık 45 dakika kaldı. Koç'un, Yıldırım'a, "Bir an önce kararını ver. Fenerbahçe'yi sahipsiz bırakmayalım" dediği öğrenildi. Fenerbahçeli Sporcular Derneği Başkanı Eşref Aydın "Yıldırım'dan randevu alıp kalmasını isteyeceğiz" dedi.

Son karar Aurelio'nun

Sarı - lacivertli ekiple yeniden sözleşme imzalayan Aurelio, Türk vatandaşlığına geçip geçmeme kararını tatil dönüşü verecek.
Tecrübeli oyuncunun hâlâ Brezilya Milli Takımı'nda oynama umudunu koruduğu, bu yüzden de yönetimden zaman istediği bildirildi. Şu an ülkesinde bulunan Aurelio yeni sezon hazırlıkları başlamadan önce kararını kulübe iletecek.
Brezilyalı oyuncunun yetki vermesi halinde, Fenerbahçe Türk vatandaşlığına geçmesi için gerekli işlemleri başlatacak. Bakanlar Kurulu'ndan onay çıkmasından sonra sarı - lacivertli kulüp bu kez de Aurelio'nun milli takıma alınması için bekleyişe geçecek. Fatih Terim, sambacıyı resmi bir maçta oynatırsa, Aurelio Türk vatandaşı olacak ve sarı - lacivertli ekipte yabancı kontenjanı bir tane daha artacak.

Daum geri adım atmıyor

Teknik Direktör Daum'un, Fenerbahçe ile olan sözleşmesini feshetmek istememesi sıkıntıya yol açtı. Tazminat maddeleri nedeniyle pürüz çıkaran Alman hocanın, avukatlarının uygun bir çözüm önerisi sunulana kadar Türkiye'ye gitmelerini istemediği belirtildi.
Salı günü İstanbul'da olması beklenen avukatların, Fenerbahçe yönetiminden sundukları plana olumlu yanıt gelmemesi halinde imza atmaya gelmeyecekleri belirlendi.
Bu arada Koch ile Daum'un arasının açıldığı öğrenildi. Alman hocanın, Koch'un yönetimden aldığı teklifi kabul etmesine bozulduğu ve ikilinin birlikte çalışmayacakları öğrenildi.

Kerem imzaladı

Fenerbahçe, iç transferde genç oyuncu Kerim Zengin ile sözleşme yeniledi. Kerim, Fenerbahçe Burnu'ndaki kulüp binasında yöneticilerle yaptığı görüşme sonrası kendisini 3 yıl daha sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious