Erdoğan Diyarbakır'da birlik ve beraberlik mesajları verdi

Erdoğan Diyarbakır'da birlik ve beraberlik mesajları verdi.16612
  • Giriş : 24.06.2007 / 21:48:00

Başbakan Erdoğan Diyarbakır mitinginde birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Etnik milliyetçilik yapmadıklarını vurgulayan Erdoğan, "Tüm etnik kimliklere eşit mesafedeyiz, bu ülkeyi bölmeye çalışanlara bu millet gereken cevabı verecektir" dedi.

AK Parti'nin mitingine katılmak için Diyarbakır'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 70 binin üzerinde kişi karşıladı.

AK Parti 11. seçim mitingini Diyarbakır'da gerçekleştirdi. Vatandaşlar, saat 14.00'den sonra İstasyon Meydanı'nda yapılan miting için alana geldi. Daha önce saat 16.00'da yapılacağı açıklanan miting sıcaklar ve Başbakan Erdoğan'ın Adıyaman programının uzamasından sonra saat 18.30'da başladı.

Diyarbakır'da miting alanı olarak bilinen İstasyon Meydanı bugün yine tarihi günlerinden birini yaşadı. AK Parti'nin mitigine 70 binin üzerinde kişi karşıladı. Saat 15.00'dan sonra dolan İstasyon Meydanı'ndaki on binlerce kişi AK Parti'nin seçim şarkılarıyla coştu. Öğle saatlerinden 45 derecenin üstüne çıkan sıcaklığın akşam saatlerinde düşmesi İstasyon Meydanı'ndaki on binlerce kişinin coşkusunu artırdı.

İki haftadan beridir Doğu ve Güneydoğu illerindeki mitinglere katılan Başbakan Erdoğan'ı Diyarbakır'daki kalabalık coşturdu. Şanlıurfada 50 bin, Elazığ'da 40 binin üzerinde kişiye seslenen Başbakan Erdoğan Diyarbakır'da 70 binin üzerindeki bir kalabalığa seslendi. Saat 18.30'da miting alanına ulaşan Başbakan, Diyarbakırlılar büyük bir coşkuyla karşıladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious