Erdoğan dostluk maçını izleyecek

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'ne ilişkin imza töreni ve Tiflis Uluslararası Havaalanı'nın açılışına katılmak üzere bu kente geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan'ı havaalanında Gürcü mevkidaşı Zurab Nogaideli karşıladı. Erdoğan, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesine ilişkin anlaşmanın imza töreni katılacak. Başbakan Erdoğan, törenin ardından TAV'ın inşa ettiği Tiflis Uluslararası Havaalanı'nın açılışını yapacak.

Erdoğan'a ziyaretinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım eşlik ediyor. Erdoğan ve beraberindeki heyet, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili başkanlığındaki heyetle bir süre görüştü.

Bu arada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de Tiflis'e geldi.

Buradan parlamento binasına geçen Erdoğan; Gürcistan Devlet Başkanı Şaakaşvili ve Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev ile bir araya geldi. Erdoğan, daha sonra Mariott oteline geçerek İlham Aliyev'le basına kapalı bir görüşme yaptı.

Erdoğan ve Aliyev, Saakaşvili'nin onurlarına vereceği yemeğe katılacak. Yemeğin ardından liderler, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesine ilişkin anlaşmanın imza törenine katılacak. Başbakan Erdoğan, törenin ardından TAV'ın inşa ettiği Tiflis Uluslararası Havaalanı'nın açılışını yapacak.

Gürcistan-Türkiye Milli takımları arasındaki dostluk karşılaşmasını izleyecek olan Erdoğan, maçın ardından Ankara'ya dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious