Erdoğan düğmeye basıyor

Erdoğan düğmeye basıyor.19419
  • Giriş : 16.11.2008 / 20:30:00
  • Güncelleme : 16.11.2008 / 20:34:42

Gidici bakanlar arasında adı yolsuzluk iddialarına karışanlar var...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan'ın partideki kan değişikliğinden sonra seçimler öncesi kabinede de revizyon yaparak isimleri yozlulukla anılmaya başlanan kimi bakanlarla heyecanını kaybeden bazı bakanları değiştirebileceği konuşuluyor. Babacan'dan Başmüzakereci görevinin alınması ve Turizm ile Kültür Bakanlığı'nın bölünmesi gündemde. Kabine revizyonunda gidiciler arasında ismi spekülasyonlarla gündeme gelen ve hakkında birçok usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları olan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ilk sırada yer alıyor.

Gidici bakanlar arasında beklenen başarıyı gösteremeyen Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji Bakanı Hilmi Güler, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın da isimleri geçiyor.

Başka isimlerden de söz ediliyorsa da bana göre kalıcı bakanları saymak daha doğru. Başbakan yardımcıları Hayati Yazıcı, Cemil Çiçek ve Nazım Ekren, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu.

Bu bakanların dışındaki tüm bakanlar gidiciler listesinde yer alabilir. Başbakan Erdoğan, kabine revizyonu ile seçimlere taze kan ve yeni umutlarla girmeyi hedefliyor.

Vatan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*