Erdoğan erken seçim tartışmalarına son noktayı koydu

Erdoğan erken seçim tartışmalarına son noktayı koydu.10416
  • Giriş : 23.04.2008 / 16:31:00
  • Güncelleme : 23.04.2008 / 16:33:02

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan erken seçim tartışmalarına nokta koydu, ''Seçimden yeni çıktık, halkın iradesi zaten bizden yana. Tekrar seçime gitmenin anlamı olmaz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan bu açıklamayı dün akşam bir araya geldiği milletvekillerine yaptı. Erdoğan erken seçimin dava sürecini de ortadan kaldırmayacağını söyledi.

Erdoğan kapatma davasıyla ilgili dün akşam bir araya geldiği 50 milletvekiline savunma sürecine ilişkin de bilgi verdi.

Başbakan savunma sürecini uzatmayacaklarını belirtti, savunma metninin yabancı dillere çevrilerek yurtdışında da anlatılacağını söyledi.

Erdoğan "Her gün yabancı yatırımcılar beni arıyor. Durumun ne olacağını soruyor. Ülkeye bedel ödetmemek için belirsizliğin kalkması gerekir" dedi.

Başbakan, milletvekillerini de tek tek dinledi. Meclis çatısı altında çözüm aranmasını isteyen vekillerin ağırlıklı görüşü demokratikleşme ve parti kapatmayı zorlaştıran Anayasa değişikliklerinin bir an önce Meclis gündemine getirilmesi oldu. Bu sırada Başbakan'ın muhalefete olan güvensizliğini dile getirdiği öğrenildi.

Bazı milletvekillerinin "darbe girişiminde bulunanlar ve Ergenokoncuların mutlaka yargı önüne çıkarılmalı" şeklindeki görüşlerini dile getirdikleri belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious