Erdoğan: "Faturayı hep hükümete kesiyorsunuz"

Erdoğan:
  • Giriş : 23.03.2008 / 15:30:00
  • Güncelleme : 23.03.2008 / 17:36:37

Başbakan Tayyip Erdoğan Manisa'da toplu açılış törenlerine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, medyayı, hükümete fatura kesmeyi bir kenara bırakıp ülkenin birliğine hizmet etmeye davet etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Birliğimizi, beraberliğimizi hazmedemeyenler çıkabilir. Ama bu oyuna gelmeyeceğiz. Türk milleti 70 milyonuyla bir olacak, beraber olacak ve diri olacak, biz bunu istiyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, medyayı, hükümete fatura kesmeyi bir kenara bırakıp ülkenin birliğine hizmet etmeye davet etti. Erdoğan, "Devamlı bu ülkenin iktidarına fatura kesmeye gayret etmesinler. Faturayı millet keser merak etmeyin" diye konuştu.

Manisa'daki mesir dağıtım törenine katıldıktan sonra TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın evinde bir süre dinlenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 7 tesisin toplu açılışı için düzenlenen törene katılarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında icraatlarını anlatan Erdoğan, medyayı, hükümete fatura kesmeyi bir kenara bırakıp ülkenin birliğine hizmet etmeye davet etti.

Manisa'da yapılan tesislerin toplu açılış töreni, Hükümet Konağı Meydanı'nda yapıldı. Tören, Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar'ın icraatlarını anlattığı konuşmayla başladı. Manisa Valisi Refik Aslan Öztürk'ün konuşmasının ardından kürsüye gelen TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, bu sene mesir şenliklerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı sayesinde daha canlı geçtiğini belirterek kendisine teşekkür etti. Şenliklere eşi ile birlikte gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a da teşekkürlerini ileten Arınç, açılışı yapılan tesislerin son 1 yıl içinde yapıldığını vurgulayarak, "İnsanı mutlu eden bir Manisa ile karşı karşıyayız" dedi.

Arınç'tan sonra konuşma yapan Başbakan Erdoğan, konuşmasının büyük kısmını yaptıkları icraatları anlatmaya ayırdı. Erdoğan, konuşmasının sonunda halkın bazı oyunlarla karşı karşıya olduğunu belirterek medyanın daha dikkatli olmasını istedi. Erdoğan, şöyle dedi:

"Maalesef bir politik olayı germe gayreti içinde olanlar var. Bu oyunlara lütfen gelmeyelim. Biz tüm insanları sevmekle mükellefiz. Biz beraberiz. Birliğimizi, beraberliğimizi hazmedemeyenler çıkabilir. Ama bu oyuna gelmeyeceğiz. Türk milleti 70 milyonuyla bir olacak, beraber olacak ve diri olacak, biz bunu istiyoruz. Sevgili vatandaşlarım, ileri geri uydurulan haberlere de uymayın. Ben bu konuda medyanın üzerine büyük sorumluluklar düştüğüne inanıyorum. Özellikle, lütfen barış için, birlik beraberlik için zaman zaman yapmakta oldukları bu yanlışları değil, lütfen bunu düzenlesinler yeniden bir düşünsünler de bu ülkenin barış ortamına katkıda bulunsunlar. Devamlı bu ülkenin iktidarına fatura kesmeye gayret etmesinler. Faturayı millet keser merak etmeyin. Millet keser. Vakti saati geldiğinde millet keser faturayı. Onun için demokrasiyi bir kenara koymayın. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti içinde yaşıyoruz, bu mücadelemizi veriyoruz ve bu kavramların hepsine saygınız olsun. Ve buna saygınız olduğu zaman inanıyorum ki mesafeleri çok daha hızlı adımlarla alacağız."

Sosyal güvenlikle ilgili düzenlemelerin de suistimal edilmek istendiğine dikkat çeken Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Sistemin içinde olan çalışan tüm vatandaşlarımız bugünkü hakları neyse bundan sonraki süreçte de o devam edecek. Yasa çıkıpta Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra işe girenler yeni sistemin haklarını kazanacaklardır. Onda da mağduriyet söz konusu değil. Burada da oyunlara gelmeyelim."

Doğalgaz kullanan il sayısını 9'dan 55'e çıkardıklarını, çiftçilere verdikleri destekleri artırdıklarını, banka faizlerini düşürdüklerini, eğitim, sağlık ve adalette büyük atılımlar yaptıklarını vurgulayan Başbakan, "Asla tamamdır, asla bu kadardır demeyeceğiz. Daha iyisini daha güzelini yapacağız. Çünkü benim milletime daha iyisi yakışır, daha güzeli yakışır" diye konuştu.

Manisa'da açılışı yapılan tesisler şöyle: "Vergi dairesi binası, Fatih Köprülü Kavşağı, yeni hal tesisleri, hayvan bakım tedavi merkezi, Manisa Fuar Merkezi, gençlik merkezi ve Laleli Ticaret Merkezi"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious