Erdoğan futbolu neden bırakmış?

Erdoğan futbolu neden bırakmış?.14988
  • Giriş : 15.05.2009 / 23:29:00
  • Güncelleme : 15.05.2009 / 23:45:37

Başbakan Erdoğan, Varşova'daki halı sahanın açılışında futbolu neden bıraktığını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Başbakanı Donald Tusk ile halı saha açtı. Başbakan Erdoğan, Polonya Senato Başkanı Bogdan Borusewicz ile görüşmesinin ardından Varşova'da Tusk'la birlikte halı saha açılışına katıldı.

Halı saha, Erdoğan ve Tusk'un açılış kurdelesini kesmesiyle hizmete girdi. Tusk, burada yaptığı konuşmada, 2012'de Ukrayna'yla birlikte ev sahipliği yapacakları Avrupa Şampiyonası öncesinde 5 bin halı saha yapma projeleri bulunduğunu ve bunlardan birini daha hayata geçirmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Donald Tusk, dostu olan Başbakan Erdoğan'ın, 15 yaşında profesyonel futbolcu olma şansına sahip olduğunu ancak babasının okumasını istediği için bu idealini gerçekleştiremediğini ifade etti. Kendisinin de futbolcu olmayı hayal ettiğini anlatan Tusk, "Ama ikimizde başbakan olduk" dedi.

Başbakan Erdoğan da "Spor olarak futbolu 15 yıl yaptım. Değerli dostumun da ifade ettiği gibi babam 'okuyacaksın' dedi. Öyle deyince futbolu bıraktık, okuduk ve Başbakan olduk. Şimdi burada Başbakan sıfatıyla değerli dostum Tusk'la böyle bir tesisi açıyoruz. Gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulması noktasında buraları çok önemli merkezler olarak görüyorum" diye konuştu. Erdoğan ve Tusk, açılış dolayısıyla birer penaltı attılar.

Erdoğan penaltıyı gole çevirirken, Tusk'un penaltısını kaleci kurtardı. Erdoğan'a tesiste Polonya Milli Takım flaması hediye edildi.Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da açılışta Başbakan Erdoğan'a eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*