Erdoğan 'gerekçeli karar'a yüklendi

Erdoğan 'gerekçeli karar'a yüklendi.11598
  • Giriş : 23.10.2008 / 15:11:00
  • Güncelleme : 23.10.2008 / 15:58:06

Erdoğan başörtüsü kararının gerekçeleri ile ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan üstü kapalı mahkemeyi topa tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, kapatma davası ve başörtüsü kararı ile ilgili gerekçeleri ile ilgili ilk kez konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Partimizle ilgili gerekçeli karar Başbakanlığa yeni ulaştı. 700 sayfanın üzerinde.. Önce Resmi Gazete'de yayınlanacak. Akşam partimizin merkez yürütme kurulunda arkadaşlarımızla gerekli değerlendirmeyi yapacağız.

Dünden itibaren başörtüsü konusundaki yapılan değerlendirmelere bakıyorum. CHP zihniyetinin dışında bir akademisyenin türban konusundaki gerekçeli kararı savunduğunu görmedim. Bu önemlidir. Milli iradenin üzerinde bir irade tanımıyoruz. Bu iradenin üzerine yapılmış bir atıf var bu hoş değil. 411 kişinin tercihi bir uzlaşmanın göstergesi olmazken 100, 111 kişinin görüşü bir uzlaşmanın göstergesi olbiliyor. Böyle bir şey olmaz. Mahkemenin kararı geçerlidir ancak bu karar tartışılmaya devam edecektir. Parlamentonun yetkilerini dışlayan bir anlayışı kabul etmek mümkün değil.

Anayasa Mahkemesai Anayasa'nın üzerinde değildir. Temel hak ve özgürlükler Anayasa'nın amil hükmüdür.

Birileri gibi bunun üzerine benzin pomnpasıyla gitmemek lazım. Verilecek hangi kurumla ilgili olursa olsun sağduyulu olmalı ve tarafgir olmadan bazı şeyler yapılmamalı. gemide hep birlikteyiz.

Türkiye'yi bu krizden TOKİ kurtardı. Bize bu altyapıyı durdurun dediler. Biz kararlılıkla yola devam ettik. Bze akıl verenlere onu söylüyorum. Akıl veriyorsunuzda biraz da para verin. Yüzde 2 yüzde 3 büyüme ile bizim şevkimizi kimseye kırmaya kalkmasın. Özel sektörle sürekli çalışmalarımız olacak.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*