Erdoğan; 'Görevimiz tuzakları bozmak'

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Almanya'nın başkenti Berlin'de yarın yapılacak 2. Türk- Alman Ekonomi Kongresi'ne katılmak üzere bu kente gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, buradaki An der Urania binasında Türklere hitap etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeyeceğiz ve yedirmeyeceğiz" diyen Erdoğan, hortumları kesmelerinden ötürü başarıyı yakaladıklarını vurguladı.

Söz konusu gelişmelerden rahatsız olanların tuzaklar kurduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, "Bizim görevimiz bu tuzağa düşmemek, bu tuzağı bozmaktır" dedi.

Bütçeden en çok payı eğitime ayırdıklarını hatırlatan Erdoğan, 3 yılda 75 bin derslik yaptıklarını ve tüm okullarda bilişim teknolojisi sınıfları açmayı hedeflediklerini söyleyerek, "Asıl çağdaşlık bizim iktidarımızda" dedi. Dünyanın değişik yerlerinde okuyan öğrenciler nedeniyle yurtdışına 1,5 milyar dolar döviz aktığını ifade eden Başbakan, Türkiye'nin de Ortadoğu'nun eğitim merkezi olabileceğinin altını çizdi.

Ziyaret amacının Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerle ilgili bir toplantıya katılmak olduğunu ifade eden Tayyip Erdoğan, bu toplantılarda Türk ve Alman işadamlarıyla bir araya gelme fırsatı bulduklarını söyledi. Erdoğan, "İnanıyorum ki bu tür bir araya gelmeler sadece ekonomik alala sınırlı kalmaz; askerî, siyasi ve kültürel alanlarda da dayanışmamıza vesile teşkil eder" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious