Erdoğan göz kırptı! "Gelebilir, niye gelmesin?"

  • Giriş : 31.05.2007 / 20:49:00
  • Güncelleme : 31.05.2007 / 21:49:56

Erdoğan, referandum süresinin kısaltılmasının Meclis gündemine gelebileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, referandum süresinin 120 günden daha aşağı çekilmesi değişikliğinin Meclis'e gelebileceğini söyledi. Erdoğan, "Gelebilir. Niye gelmesin. Biz millete gitmenin önünü açıyoruz" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirilen 22. Dönem 5. Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu'na katıldı. ­­

Meclis'te bugün cumhurbaşkanını halkın seçmesine dair yasanın geçmesini değerlendiren Erdoğan, "Maksat hâsıl olmuştur. Önemli olan odur. 366 ile 375 arasında değişen oylar çıktı. Maksat hâsıl olmuştur. Hayırlı olsun." dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu'nun açıklamasının sorulması üzerine Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın gerekli açıklamayı yaptığını söyledi. "O yeterli değildi" denmesi üzerine Erdoğan, "Biz noktayı koyduk. İşi uzatmayalım" ifadesini kullandı.

Referandum süresinin 120 günden daha aşağı çekilmesinin Genel Kurula gelip gelmeyeceğinin sorulması üzerine ise Erdoğan, "Gelebilir. Niye gelmesin. Biz millete gitmenin önünü açıyoruz" dedi.

Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın konuşmasında meclisin kapandığına dair ifadenin hatırlatılması üzerine Erdoğan, "Bugün için söylemedi onu. 3 Haziran'a kadar çalışıyoruz. 3 Haziran akşamı kapatıyoruz" şeklinde konuştu.

Meclis Başkanı Arınç konuşmasının ardından Başbakan Erdoğan'ın bulunduğu kısma geldi. Arınç'ın konuşmasında "bütün milletvekillerini aynen yeni dönemde de burada görmek istiyoruz" sözünün hatırlatılması üzerine ise Arınç "350 bizim. 150 de onlardan gelse fena mı olur?" diye karşılık verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious