Erdoğan-Gül-Demirel nikahta buluştu

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Süleyman Demirel ile Abdullah Gül, Ankara Valisi Kemal Önal'ın oğlu Cem Önal ile Yelda Beşikçioğlu'nun nikahında şahitlik yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Ankara Valisi Kemal Önal'ın oğlu Cem Önal ile Yelda Beşikçioğlu'nun nikahında şahitlik yaptı.

Swiss Otel'de yapılan düğünde, nikahı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı, Başbakan Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Demirel, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül şahit oldular. Çifte evlilik cüzdanlarını Demirel verdi. Erdoğan ve Demirel yeni evli çifti kutlarken, ''Bir yastıkta kocamaları'' dileğinde bulundu. Genç çift, daha sonra şahitler ve aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Önal'nın davetlileri kapıda karşıladığı düğüne İçişleri Bakanı Osman Güneş, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, eski bakanlar Cemil Çiçek ile Abdülkadir Aksu, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu, MGK Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, İstanbul Valisi Muammer Güler, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, ATO Başkanı Sinan Aygün ve ASO Başkanı Zafer Çağlayan da katıldı. Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek evli çifte hediyeler verdiler.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nda çalışan gelin ve damadı çalışma arkadaşlarının da yalnız bırakmadığı düğünde, nikah töreninden önce bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Genç çifte ait karelerin yansıtıldığı sinevizyon gösterisinde, geçen yılın Temmuz ayında hayatını kaybeden Vali Önal'ın eşi Emel Önal'a da yer verildi. Nikah töreninin ardından konuklarla bir süre sohbet eden Başbakan Erdoğan, Çankaya Mahallesi Muhtarı Handan Şemin'e çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious