Erdoğan: Gül'ün karizması Köşk'e çıkmaya layıktır!

Erdoğan: Gül'ün karizması Köşk'e çıkmaya layıktır!.9984
  • Giriş : 15.08.2007 / 17:00:00
  • Güncelleme : 15.08.2007 / 17:13:06

Başbakan düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'e güvendiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan, MYK toplantısı sonrası bir basın toplantısı düzenliyor. Erdoğan, Gül'ün nasıl bir Cumhurbaşkanı olacağını anlattı. Tüm siyasi partilere çağrı yaptı.  
          
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısı sonunda parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenliyor.

Adayımız Abdullah Gül'e inanıyor ve güveniyorum. Abdullah Gül kardeşim her türlü özellikleriyle bu yüce makamı layıkıyla dolduracak bir devlet adamıdır. Bugüne kadar Başbakanlık da dahil olmak üzere pek çok görevde bulunmuş ve hepsini başarıyla yürütmüştür.

Seçildiği takdirde kandine destek verenler kadar vermeyenlerinde Cumhurbaşkanı olacakktır. kimsenin bundan şüphesi olmasın.

Abdullah Gül özü sözü bir devlet adamıdır. Anayasa'mım temel ilkelerine bağlı kalacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Türkiye pistin ucuna gelmiş bir jet uçağıdır. Tekerlekleri yerden kesilince bu ülkeyi kimse tutamayacaktır. Hızımızı kesecek tek şey ülkenin hassasiyetlerini tartışmak olacaktır. Bizim hedefimiz müreffeh bir Türkiye'dir. gelin gelecekle ilgili birleşelim. Kimse kimseyi dışarda bırakmasın. Milletin iradesi 22 Temmuz'da tecelli etmiştir. Tüm partiler halktan aldığı millet iradesini Meclis çatısı altında götermelidir. Benim ısrarla uzlaşma demokratik şartlar içinde dememin sebebi budur. Elimizi herkese uzatmaya devam edeceğiz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious