Erdoğan Hakkari'deki çatışmayı değerlendirdi

Erdoğan Hakkari'deki çatışmayı değerlendirdi.63327
  • Giriş : 21.10.2007 / 12:53:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 08:33:59

Başbakan Tayyip Erdoğan çatışma sonrasında TV'lere çıkan yorumcuları eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


HABER AKTÜEL - Tayyip Erdoğan basından, halkı sağduyuya davet eden bir yaklaşım sergilemesini istedi. Tezkereyi meclisten çıkardıklarını belirten Erdoğan, kimseye hesap vermek zorunda olmadıklarını söyledi.

Erdoğan, bu akşam 20:00'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ABD'den dönmeye hazırlanan Genelkurmaybaşkanı Yaşar Büyükanıt'la terör zirvesinin toplanacağını duyurdu.

Medyanın ve yorumcularının şehit haberlerini acite edici bir şekilde verdiğine dikkat çeken Başbakan Erdoğan, görsel basına yüklendi.

Erdoğan şunları söyledi: "Bugün birlik ve dayanışma günüdür. Yayınlar konusunda dikket etmek lazım. Sınır ötesi operasyon ile ilgili yasal bir süreç uygulanıyor. Acite etmeden konuyu kamuoyu ile paylaşmak gerekir. Bu yargılamasız anlayış ülkemize bir şey kazandırmaz. Bu akşanm saat 20.00'de Cumhurbaşkanı'nın başkanlığında ilgili kurumlar bir toplantı yapacak. Geniş katılımlı bir toplantı yapılacak. Şu anda görsel medyamızdan acite etmeyen aklı selime hizmet eden bir yayın anlayışı bekliyoruz. Sınırötesi konusunda meclis yetkiyi vermiştir. Yapılması gereken ne ise yapılacaktır. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine ve milletimize sabılar diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious