Erdoğan: Halkımız ne derse o

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

Rize’de hemşehrileri ile buluşan Başbakan Erdoğan, vatandaşların “Beş yıl daha size ihtiyacımız var” sözlerine, “Nisan ayına kadar bekleyeceğiz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, Rize'de vatandaşların ''Beş yıl daha size ihtiyacımız var Başbakanım'' sözlerine, ''Beş yıl yeter mi'', ''Nisan ayına kadar bekleyeceğiz. Nisana kadar dedik da, Nisandan önce bir şey yok'', ''Halkımız ne derse o'' karşılıklarını verdi. Başbakan Erdoğan, Rize'de Tevfik İleri Anadolu Meslek Lisesi ve Rize Kültür Merkezi'nin açılış, Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nın da temel atma törenine katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, gençlere seslenerek bugün dünyada her alanda yoğun bir rekabet yaşandığını ve Türkiye olarak dünyadaki bu rekabette yer alınması için daha çok çalışılması ve mücadele verilmesi gerektiğini söyledi.

SAYGI ABİDESİ OLSUNLAR

Gençlerin dünyada neler olup bittiğini takip etmesi gerektiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: ''Ben neyi istiyorum biliyor musunuz? Kahve köşelerindeki, internet kafelerdeki gençliği kültür merkezlerine yönlendirmek istiyorum. Bizim yavrularımız, çocuklarımız öyle bir saygı abidesi olsun ki, büyüklerine saygı gösterme adabı içinde yetişsin ki, geleceği garanti altına alan gençlik olsun. Bugünkü kura çekimiyle 10 bin yeni öğretmen atanacak. Bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim, o da şu: bu kadroları, bu atamaları bize 'kadrolaşıyorlar' diyenlere bir cevap vermek için söylüyorum. Bize 'kadrolaşıyorlar' diyenler, gelsinler de internetin sayfalarında biraz sonra basacağımız düğmeyi izlesinler. Biz, insanları kategorize eden bir anlayışın temsilcisi siyasetçiler değiliz. Bir şeyi ayırdık. O neydi biliyor musunuz? Hortumcularla hortumu kesenler.“

İÇUNİZDEN BİRİYUM

Konuşmasında yöresel şiveyi de kullanan Başbakan Erdoğan, çay üreticilerinin paralarını kısa bir zamanda aldıklarını anlatırken, ''İçunizden biriyum. Benum de çayım var. Ben de biliyim'' dedi. Üreticinin artık çayını denize, dereye dökmediklerini belirten Erdoğan, Çaykur'un ihraç etmeye başladığını söyledi. Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının sonunda vatandaşlar Erdoğan'a yine, ''Sana beş yıl daha ihtiyacımız var Sayın Başbakan'' diye seslendiler. Erdoğan da, bunun üzerine vatandaşlara, ''Nisan ayına kadar bekleyeceğiz. Nisana kadar dedik da, Nisandan önce bir şey yok...'' yanıtını verdi. Erdoğan, vatandaşların ısrarlarını sürdürmesi üzerine de, ''Halkımız ne derse o...'' dedi. Halkoyunları ve konuşmaların ardından kültür merkezinin açılışını gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, daha sonra Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile birlikte Ankara ile kurulan video konferans sayesinde bilgisayar ortamında tuşa basarak 10 bin yeni öğretmenin atamasını yaptı. Törene, Milli Eğitim Bakanı Çelik, Kültür Bakanı Atilla Koç, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Bayındırlık Bakanı Faruk Nafiz Özak, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious