Erdoğan hangi belediyeye 'Ah!' çeki

Erdoğan hangi belediyeye 'Ah!' çeki.11422
  • Giriş : 01.01.2009 / 18:04:00

Erzurum, Gaziantep, Ankara ve bazı ilçelerin belediye başkan adaylarını açıklandı. Bir belediye başkanına fena yüklenen Erdoğan yaptıklarını anlattı 'ah' çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Merkezi'ndeki adayları açıklama toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Kavşakkaya Barajı'nı 16 ayda 45 milyon dolara mal ettiğine işaret eden Erdoğan, Kocaeli'nin CHP'li eski belediye başkanı Sefa Sirmen'i ve yaptırdığı Yuvacık Barajı'nı diline doladı.

Erdoğan, devletin zarara uğratıldığı mahkeme kararları ile de belli olan Yuvacık Barajı'ndan iki kat büyük olan Kavşakkaya Barajı'nın 10 kat daha ucuza mal edildiğini anımsattı.

"DARA DÜŞÜNCE SUÇLUYOR"

''Kocaeli'nin CHP'li önceki yönetimi, Yuvacık Barajı'nı 4,5 milyar dolara mal etti. Ana muhalefet partisi, bunu mal eden Belediye Başkanını önce il başkanı yaptı, şimdi de Kocaeli'ne belediye başkan adayı yaptı. Ah Türkiyem ah, kimlerin elindesin?'' diye konuşan Erdoğan, Sirmen'in “dara düştüğü” zaman kendisine suçladığını söyledi.

Sefa Sirmen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı iken, kendisinin de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Erdoğan, Sirmen'in dara düştüğü zaman, ''Bana söz verdi, bizden artan suyu alacaktı'' dediğini dile getirdi. Erdoğan, o dönemde İstanbul'dan Gebze, Çayırova, Dilovası ve Darıca'ya su verdiklerini söyledi.

Hazine'nin hala CHP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin o borcunu ödemeye devam ettiğini ve bu borcu Türk milletinin ödediğini ifade eden Erdoğan, Yuvacık Barajı ile Ankara'da yapılan Kavşakkaya Barajı'nın maliyetini karşılaştırdı.

Kavşakkaya Barajı'nın Yuvacık Barajı'ndan 100 kat daha ucuza mal olduğuna dikkat çeker Erdoğan şöyle konuştu: ''Yuvacık Barajı, Kocaeli'nin ihtiyacını karşılamıyor. Niye? Bunların ufku yok. Kavşakkaya Barajı, Yuvacık Barajı'nın iki katı büyüklüğünde ve böyle bir baraj Yuvacık'tan 100 kat daha ucuza mal edildi. Halep oradaysa arşın Ankara'da. Bu kadar basit. Büyükşehir Belediyemiz 138 kilometre mesafedeki Kesikköprü'den 3 ayrı hat ile Ankara'ya su getirdi. Bu projenin tamamlanmasıyla Ankara'nın su sorunu önemli ölçüde çözülmüş oldu. Bu proje 1 yıl gibi rekor bir sürede tamamlandı. Ancak yalan yanlış haber yazmada mahir olan medya, bunlara da kulp taktı. Ne dedi? 'Arsenik miktarı yüksek. Ankara zehirleniyor' dedi. Acaba bu zehirlenenlerden kaç kişi var? Bir söyleseler de ziyarete gitsek.''

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*