Erdoğan hangi CHP'li ile kahvaltıdaydı?

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, cumartesi Erzurum’a hareketinden önce solun önemli isimlerinden birisi ile buluştu? Peki kim bu CHP'li?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, CHP’li Günay’ın evine konuk oldu. Milletvekili teklifinde bulunan Erdoğan’ın Günay’a ‘Sizi aramızda görmek istiyoruz’ dediği öğrenildi

Seçim takviminde geri sayım sürerken AK Parti’nin vitrin adayları da belli olmaya başladı. Başbakan Erdoğan, geçen cumartesi Erzurum’a hareketinden önce ‘Müslüman-Sol’ adlı yeni siyasal oluşumun öncüsü Ertuğrul Günay’la buluştu. Egemen Bağış ile Devlet Bakanı Beşir Atalay’ın da eşlik ettiği buluşma, Günay’ın evindeki kahvaltıda gerçekleşti. Erdoğan’ın görüşmede AK Parti’nin siyaset felsefesi ile Günay’ın fikirleri arasındaki paralelliğe dikkat çekerek, ‘Sizi aramızda görmeyi istiyoruz’ dediği öğrenildi. Erdoğan’ın, Günay’ı İzmir’den aday yapmayı planladığı ifade edildi. CHP’den ihraç edilen Günay’ın düşünmek için süre istediği belirtildi.

DİĞER İSİMLER

Kasım Gülek’in kızı, DSP’li eski bakan Tayyibe Gülek’e adaylık teklifi götürüldüğü belirtildi. Bazı parti yöneticilerinin ABD vatandaşı olduğu için adaylığına karşı çıktığı Gülek’in sürpriz teklife henüz net bir yanıt vermediği öğrenildi. Önceki akşam toplanan MYK’da ise adaylar masaya yatırıldı. Toplantıda, eski ANAP’lı Cem Kozlu, işadamı Hüsamettin Kavi, Yazar Reha Çamuroğlu ve televizyoncu İkbal Gürpınar’ın adı da gündeme geldi. Gürpınar teklif almadığını alırsa seve seve kabul edeceğini söyledi. Bu arada, AK Parti’nin DYP’li eski bakanlardan Cavit Çağlar’ın kızı Yeşim Hattat’a teklif götürdüğü iddia edildi. Müzik yapımcısı Şahin Özer ile Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yrd. Ulvi Saran da dün AK Parti’ye başvurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious