Erdoğan; 'Hani neredeler?'

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleman Demirel'i ima ederek, "Kimileri iktidara gelmek için vatandaşlarımıza 2 anahtar vadediyordu. Diyorladı ki herkesin 2 ahantarı, yani bir evi bir arabası olacak. Hani nerede?" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Törende bir konuşma yapan Erdoğan, Türkiye'nin vaad edip de sözünü yerine getirmeyenlerden çok çektiği belirterek, hükümet olarak kesinlikle yerine getiremeyecekleri vaatlerde bulunmadıklarını kaydetti. Türkiye'nin 80 ilinde, 480 şantiyede konut çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Erdoğan, "Aldığımız bu neticiler beni ve arkadaşlarımızı çok memnun ediyor. İşbaşına geldiğimizde devletin sosyal sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmeye karar verdik." diye konuştu.

Eğitimin, sağlığın, yolların kalitesini artırmak ve yolu, suyu olmayan köy kalmamasını istediklerini anlatan Erdoğan, vatandaşların kaçak yapı ve gecekondu yapmamasını istedi. Bir tarafta her şeyini satarak parasıyla puluyla ev alan, diğer tarafta devletin arazisini işgal etmek suretiyle ev yapan insanlar bulunduğunu hatırlatan Başbakan, buna müsade etmenin adil olmadığını kaydetti.

Erdoğan, 3-4 yıldır Denizli'nin yapılan yatırımlar sayesinde köy görünümünden şehir görümüne doğru gittiğini, bulvarlarıyla geçitleriyle bir farklılaşma yaşadığını anlattı. Erdoğan Denizli'deki konutların çevre düzenlemesi bititğinde çok daha güzel olacağını da ifade etti. Erdoğan, konuşmasını bitirdikten sonra sembolik olarak 10 kişiye anahtarlarını verdi ve tapusunu alan ailelerden birini ziyaret etti.

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ise konuşmasında AK Parti iktidarı ile birlikte toplu konutta başarılı olunacağının ispatlandığını, borç içinde yüzen belediye konutları ile kooperatiflerin ortadan kalktığını söyledi.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar da, TOKİ'nin 2002'den itibaren Türkiye'nin konut sorunlarını çözmek için çok güzel çalışmalar yaptığını, 80 ilde ve 200'ün üzerinde ilçede 185 bin konuta ulaştığını belirterek, "Bunlardan yaklaşık 65 binini teslim ettik ve ediyoruz. 2010 yılına kadar 300 bini aşan konutlarımızı teslim edceğiz. Artık insanlarımız sağlam, güvenli ve modern binalarda kalacak." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious