Erdoğan: "Hedefleri yaparsak masaya farklı otururuz"

Erdoğan:
  • Giriş : 16.12.2007 / 12:30:00

Erdoğan, 10 bin dolarlık kişi başına gelir hedefinin yakalanacağına dikkat çekti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin hedeflenen ekonomik ilerlemeleri gerçekleştirdiğinde Avrupa Birliği ile masaya farklı oturacağını söyledi.

Başbakan, "O gün geldiğinde Kopenhag ve Maastricht kriterleri yerine, siyasi kriterlerde Ankara ekonomi kriterlerinde de İstanbul kriterleri var diyeceğiz" diye konuştu.

Partisinin İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yemeğe katılan Erdoğan, "Türkiye'nin bütün sorunlarını, yıllarca halının altına süpüren siyasetçiler, bugün gelinen seviyeden, ne yazık ki mutlu olamıyorlar bu sevince ortak olamıyorlar" dedi.

Son 5 yıldır yaşanan gelişmeleri görmeyenler olduğunu söyleyen Erdoğan, Türkiye'nin, 180 ülke arasında 17'nci sıraya yükselerek, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girdiğini kaydetti.

Başbakan Erdoğan, 2013 yılı için koyulan 10 bin dolarlık kişi başına gelir hedefinin daha önceden yakalanacağına dikkat çekti.

Erdoğan, bu olduğunda Türkiye'nin, Avrupa Birliği'yle de masaya farklı oturacağını, Kopenhag ve Maastricht kriterleri yerine Ankara ve İstanbul kriterlerinin ortaya konulacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious