Erdoğan: "Hukuk devleti, özgürlüklerin güvencesidir"

Erdoğan:
  • Giriş : 10.05.2008 / 12:17:00
  • Güncelleme : 10.05.2008 / 13:09:28

Başbakan Erdoğan, Danıştay'ın 140. kuruluş yıl dönümü ve İdari Yargı Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hukuk devletinin, toplumsal düzenin temeli, ekonomik ve sosyal gelişmenin zemini, bireysel hak ve özgürlüklerin de güvencesi olduğunu belirterek, ''Hukuk devleti anlayışının her geçen gün daha da kökleşerek hayat bulmasında, idari işlem ve eylemlerin hukuka uygunluğunu denetleyen Danıştay ve İdare Mahkemelerinin çok önemli bir rolü ve sorumluluğu vardır'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Danıştay'ın 140. kuruluş yıl dönümü ve İdari Yargı Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

''Hukuk devleti, toplumsal düzenin temeli, ekonomik ve sosyal gelişmenin zemini, bireysel hak ve özgürlüklerin de güvencesidir. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hukukun üstünlüğü ilkesinin vazgeçilmezliğini, 'adalet mülkün temelidir' sözleriyle en veciz biçimde ifade etmiştir.

Hukuk devleti anlayışının her geçen gün daha da kökleşerek hayat bulmasında, idari işlem ve eylemlerin hukuka uygunluğunu denetleyen Danıştay ve İdare Mahkemelerinin çok önemli bir rolü ve sorumluluğu vardır.
Bu düşüncelerle, Danıştay'ın kuruluş yıl dönümü ve İdari Yargı Günü'nü kutluyor, başta değerli hakim, savcı ve avukatlar olmak üzere tüm yargı çalışanlarına başarılar diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious