Erdoğan için olağanüstü önlemler!

Erdoğan için olağanüstü önlemler!.11436
  • Giriş : 01.11.2008 / 08:12:00
  • Güncelleme : 01.11.2008 / 10:17:44

Erdoğan bu haftasonunu da ve Güneydoğu illerinde geçirecek. DTP'nin 'buraya gelme!' uyarısına rağmen.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan bu haftasonunu da doğu ve Güneydoğu illerinde geçirecek. DTP'nin 'buraya gelme!' uyarısına rağmen Cumartesi günü Van'a gidecek olan Başbakan Erdoğan, Pazar gününü de adı son aylarda terör olayları ve baskınlarla gündeme gelen Hakkari'de geçirecek.

Erdoğan'ı tüm gezi boyunca yakından takip edecek olan Kanal D haber muhabiri Orkun Öz'ün verdiği haberlere göre, Van'da tam olağan üstü durum söz konusu. Şehre 189 mobese kamerası yerleştiren güvenlik güçleri, bütün şehri saniye saniye gözaltında tutacak. Erdoğan için alınan bir diğer önlem de cep telefonu sinyallerini kesen Jammer'lar. Bu cihazlar nedeniyle Cumartesi günü Van'da cep telefonuyla iletişim neredeyse imkansız hale gelecek.

Öte yandan Erdoğan'ın Diyarbakır gezisinde yaşanan olayları hatırlatan DTP'lilerin bu geziye tepkileri yalnızca sözlü olmayacak. DTP'li milletvekilleri Cumartesi günü Diyarbakır'da bir oturma eylemi de gerçekleştirecek. DTP bu eylemde Öcalan'a uygulandığını iddia ettikleri kötü muameleyi protesto edecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*