Erdoğan: İktidar sanal güçlerle olmaz

Erdoğan: İktidar sanal güçlerle olmaz.25414
  • Giriş : 26.01.2008 / 16:43:00
  • Güncelleme : 27.01.2008 / 00:54:51

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, böbürlenerek halkın karşısında duranların hiçbir zaman iktidar olamayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Üsküdar Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi'ne katıldı. Eşi Emine Erdoğan ile toplantıya gelen Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir da katıldı. Üsküdar'daki evinden saat 14:55'te çıkan Başbakan Erdoğan, bir ara aracınını durdurdu. Bazı vatandaşların sorunlarını dinleyen Erdoğan, problemlerin çözülmesi için talimatlarını verdi. Erdoğan ardından Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ne geçti. Üsküdar İlçe Kadın Kolları'nın toplantısına gelen Erdoğna burada coşku ile karşılandı.

Kongrede konuşma yapan Başbakan Erdoğan, daha önce yıllarca elekrik santrali, otobüs garajı olarak hizmet veren mekanın İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın grişimleriyle kültür merkezi haline getirildiğini belirterek, emeği geçenleri teşekkür etti. Anadolu yakasında böyle bir salona ihtiyaç olduğunu anlatan Erdoğan, "Üsküdar İstanbul'un tarihten bu yana ahşap konakları ile meşhurdur. Şimdi Selçuklu mimarisi ile burada farklı vücut buluyor.Bağlarbaşı bir kültür merkezi olarak İstanbul'da farklı bir cazibe merkezi haline geliyor. Ondan dolayı mutluyum." dedi.

AK Parti'nin Türkiye genelinde çok iyi bir şekilde örgütlendiğini belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Türkiye genelinde AK Parti gibi 850 ilçede, 81 vilayette teşkilatı olan bir başka parti yok. Kadın kollarımız bu denli gayretli. Genel Başkan, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı'na kadar beldelerdeki teşkilatlara kadar hepsi ahenkli şekilde çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti'yi güçlü kılan zaten bu. Aynı durum gençlik kollarımızda da var. Onlar da yine en tepen tabana kadar çalışmalarını sürdürüyor. Bu ahengimiz devam ettikçe şunu bilesiniz ki; Türkiye'de AK Parti iktidarı ile vatanımıza milletimize daha çok uzun yıllar hizmet vereceğiz. Sizin şu anda içinde olduğunuz yapı A'dan Z'ye bütün hizmetlerimiz en ücra köşeye kadar anlatmaya yeterli olacaktır. Kapı kapı dolaşarak bütün vatandaşlarımızla görüşerek 2009 yerel seçimlerine de şimdiden hazırlanmış olacağız. Bu kongre ile hücreleri tazelemiş oluyoruz. Geleceğe çok daha hızlı yürüyeceğiz. Hizmet ehli için durmak olur mu? Bize yan gelip yatmak yakışır mı,? Yakışmaz. Hizmet ehlinin durması olmaz. Çalıştık, çalışıyoruz, çalışmaya aynen devam ediyoruz. Zira biliyoruz ki, halka hizmet Hakk'a hizmettir. Bunu böyle bildiğiniz için buralardayız."

Başbakan Erdoğan, "Biz millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Millet bu noktada yanlış yapmaz. Bu ülkede bazı seçici kesimler var ya. Seçkinciler var ya. Onlar herşeyi çok iyi biliyorlar. Millet biliyor. Onlar biliyor. Onlar bildiği için ne yazık ki üzülüyorum, onlar adına da biliyorum hiç iktidar olamadılar. Afra tafra yaparak, böbürlenerek halkının karşısında duranlar hiçbir zaman bu ülkede iktidar olamayacaklar. İktidar sanal güçlerle olmaz. İktidar, gönülde o yeri temin etmek demektir. Biz gönüllerin iktidarı olmak istiyoruz. Buna biz kilitlendik." diye konuştu.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious