Erdoğan ile Bahçeli düşman çatlatmaya hazırlanıyor

Erdoğan ile Bahçeli düşman çatlatmaya hazırlanıyor.9017
  • Giriş : 05.09.2007 / 17:27:00

Başbakan Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli düşman çatlatmaya hazırlanıyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seçim meydanlarında birbirlerine söyledikleri sözler nedeniyle aralarında soğuk rüzgarlar esen Başbakan Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli düşman çatlatmaya hazırlanıyorlar.

Köşk seçimlerindeki demokratik tavrıyla '367 kilidi'ni açan MHP, önemli bir adım daha atıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli, 9 Eylül Pazar günü düzenlenecek Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'ne katılarak Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yanında yer alacak.

Erdoğan ve Bahçeli'nin ilçe merkezinden Ertuğrul Gazi'nin türbesine kadar birlikte yürümesi bekleniyor. Son yıllarda şenlikte protokol sıralarına oturmayan Bahçeli konuşma da yapmıyordu. Bahçeli'nin bu kez halka hitap etmesi de bekleniyor.

Şenliklerde geçen yıl MHP'li gençlerle Başbakan Erdoğan arasında gerginlik yaşanmıştı. MHP'liler, konuşma yaptığı sırada Erdoğan'ı protesto etmişti. Başbakan'ın yeğeni ve yakın koruması Ali Erdoğan da bu grup tarafından darp edilmişti.

Pazar günkü programına göre, Başbakan Erdoğan'ın yanına TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, Akşener'in yanına da Devlet Bahçeli oturacak. Şenliğe katılması halinde, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazcıoğlu Bahçeli'nin yanında oturacak.

Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, birkaç yıldır şenliklerde yaşanan kavganın halkı çok üzdüğünü belirtti. Şenliklerin bu yıl barış havasında geçmesini dileyen Aydoğdu, liderlerin birlikte yürüyecek olmasını sevindirici buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious