Erdoğan ile Baykal bir araya gelebilir

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Erdoğan'ın, "Hakaret etti, mahremimize girdi kendisiyle görüşmem" dediği CHP lideri Baykal'la, önümüzdeki hafta bir araya gelebileceği belirtiliyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti kulislerinde, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı da ziyarete edebileceği konuşuluyor. Üst düzey bir AKP'li yönetici SABAH'a, "Böyle bir olasılık var. Ancak bunu henüz Sayın Başbakan'la konuşmadık" dedi. Erdoğan, nabız turlarını TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Abdullah Gül'le bir araya gelerek sürdürecek. Erdoğan, "Hakaret etti, mahremimize kadar girdi. Kendisiyle görüşmem" diyerek Baykal'la görüşmeyeceğini açıklamıştı. Ancak CHP'li Ali Dinçer'in yaşamını yitirmesinin ardından Baykal'ı arayıp başsağlığı dilemesi, cenaze töreninde de el sıkışması aradaki buzları eritmişti. Üst düzey bir AKP'li yönetici, şunları söyledi: "Görüşme olasılığı var. Ali Dinçer'in vefatından sonra CHP ili bir yakınlaşma oldu. En azından taziye ziyareti altında bu görüşme yapılabilir."

GRUP ÇARŞAMBAYA
AK Parti grup yönetimi, önceki gün vekillere, 24 Nisan Salı günü grup toplantısı yapılacağını duyurdu. Ancak daha sonra bunun henüz kesinleşmediği açıklandı. Erdoğan'ın, adaylık başvurusunun son günü olan 25 Nisan Çarşamba günü grubunu akşam saatlerinde toplayabileceği, saat 24.00'e doğru da adayı açıklayacağı belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious