Erdoğan ile Rice'ın görüşmesi başladı

Erdoğan ile Rice'ın görüşmesi başladı.11122
  • Giriş : 02.11.2007 / 13:43:00

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ankara'daki kritik temaslarına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görüşmeye Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Genelkurmay Özel Harekat Başkanı Korgeneral Nusret Taşdelen katıldı. Bu durum, Türkiye'nin masaya askeri seçeneği taşıdığı şeklinde yorumlandı.

Rice'ın Türkiye'ye ne önereceği büyük merak konusu. Ancak ilk izlenimler, askeri seçeneği ABD'nin görmezden geldiği yönünde. Rice'ın çantasında somut adımlardan çok yine bolca "söz" var...

Rice, Erdoğan ile yapacağı bu kritik görüşmenin hemen ardından saat 14:00’de Dışişleri Bakanı Babacan, 15:20’de de Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmesi öngörülüyor.

Konuk bakan temaslarının ardından, Genişletilmiş Irak'a Komşu Ülkeler
Dışişleri Bakanları Toplantısına katılmak üzere İstanbul'a geçecek.

CIA AJANLARI KORUYOR

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ı, Ankara ve İstanbul’daki ziyaretleri sırasında özel eğitimli “koruma timleri”nin de aralarında bulunduğu 2 bin 500 polis koruyor...

Bununla yetinmeyen ABD, Rice'ı koruması için 21 kişilik CIA ekibini de Ankara'ya gönderdi. Zırhlı araçlara bindirilen Rice, çok sıkı korunuyor. Güvenlik için şaşırtma taktiği uygulanırken, birden fazla güzergahta önlemler alınıyor. Rice'ın geçtiği güzergahta çatılara da keskin nişancılar yerleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious