Erdoğan ile Talabani ne görüştü?

  • Giriş : 28.03.2007 / 00:00:00

Arap Birliği zirvesine katılmak için Riyad'da bulunan Başbakan Erdoğan'ın Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile yaptığı görüşmenin ayrıntıları belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Talabani'nin, Başbakan Erdoğan'a, ''Size karşı olan bize de karşıdır'' dediği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile yaptığı görüşmeyle ilgili edinilen bilgiye göre, Talabani ''Size karşı olan bize de karşıdır'' dedi. Talabani ile Erdoğan arasındaki görüşmede, Bağdat'taki güvenlik konusunda görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.

Talabani'nin terör örgütü PKK ile mücadele konusunda gerekli olanları yapmaya çalışacağını da görüşmede söylediği belirtildi.

Başbakan Erdoğan ile BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun arasında yapılan ikili görüşmede ise KKTC konusunun ele alındığı öğrenildi. Başbakan Erdoğan'ın, Mun'a, KKTC'ye yönelik haksız uygulamaların düzeltilmesine yönelik beklentilerini söylediği açıklandı.

Erdoğan'ın Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Kalla ile yaptığı görüşmede ise ilginç bir diyalog olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kalla, görüşme sırasında heyette bulunan bir Endonezya yurttaşını Başbakan Erdoğan'a göstererek, ''Açe'de meydana gelen depremden sonra aylar boyunca Türk ekmeği yiyerek hayatını devam ettirdi'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious