Erdoğan ilk gezisini Trabzon'a yapacak

Erdoğan ilk gezisini Trabzon'a yapacak.9377
  • Giriş : 04.04.2008 / 14:06:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin davayı kabulünün ardından ilk yurtiçi gezisini Trabzon'a yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, partisinin İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katılmak ve bazı incelemelerde bulunmak üzere yarın Trabzon'a gelecek.

Ankara'dan uçakla Trabzon'a gelecek olan Erdoğan, saat 11.00'da 19 Mayıs Spor Salonu'ndaki AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katılacak. Daha sonra Trabzon Valiliği'ni ziyaret edecek olan Başbakan Erdoğan, öğleden sonra Erzurum'a geçecek.

Trabzon tarihi günlerinden birini yaşayacağını belirten AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta, bütün Trabzonluları Başbakan Erdoğan'ı dinlemeye davet etti.

Balta, 'Ziyaretin bir güç gösterisine dönüştürüleceği' şeklindeki soruya şu cevabı verdi: "Başbakanımızın programı davadan çok daha önce planlanmıştı. Biz iktidar olarak halkımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Davar süreci de kendi seyri içerisinde devam edecektir. Bizim hukuka saygı duyuyoruz. Biz kimseye karşı güç gösterisi içerisinde olmayız. Zaten ülke bugüne kadar hep bu yaklaşımlardan zarar gördü. Bizim hedefimiz, her kesimden ve her düşünceden insanımız ile bir arada olmaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious