Erdoğan imalı konuştu!

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresi sonrası ilk kez Meclis grubuna hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kelimelerin ve kavramların kavgası içerisinde AK Parti'nin yer almayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'nin son 4 yılda dünyanın ilk 20 ekonomisinden biri haline geldiğini ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde AB'nin ilk 10 büyük ekonomisinden biri haline geleceğini belirten Erdoğan, bu vizyonu gerçekleştirme önünde hiçbir engel görmediğini ifade etti. Erdoğan, Türkiye'yi bu vizyondan alıkoyacak tek şeyin içe kapanarak kavram tartışmalarına yeniden girmesi olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, "Bizi millet olarak bundan alıkoyacak bir şey varsa o da gereksiz tartışmalarla içe kapanmaktır. Zaman ve enerjimizi tıpkı geçmiş dönemlerde olduğu gibi boşa harcamaktır. Şu anda şu kubbenin altında milletin kubbesinin altında milletime sesleniyorum. Yıllarca milletimizi kavramlarla meşgul ettiler. Kelimelerle meşgul ettiler. Bu kavramlar bu kelimeler benim ülkemi büyütmüyor. Bu kavramlar bu kelimeler benim demokratik yaşamıma bir zenginlik katmıyor. Bu kavramlar bu kelimeler benim fakir fukaramı garip gurebamı azaltmıyor. Onları daha zengin hale getirmiyor" dedi.

Erdoğan, bu tartışmalarla sadece içeride gerginlikler ve piyasaların altüst olduğunu gördüğünü vurguladı. Erdoğan, "Bundan dolayı da diyorum ki gelin enerjinizi içeride boşaltmayalım. Bu kavramlarla ülkede kamplaşmalara fırsat vermeyelim. Bu kavramlarla milli meselelerimizde ortak olmamız gerekirken buralardan birilerine çıkar menfaat sağlamanın yollarını açmayalım. Bu kavramlarla ülkemizde ötekiler diğerleri buna benzer bir yapılanmayla ülkeyi bölmeyelim. Bunları bırakalım. Ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ile birbirimizi kucaklayalım. El ele verelim. Ben acaba ülkem için ne yaptım. Acaba benim bugün benim sağladığım katma değerden bu ülkede fakir fukara garip gureba ne yapabilir. Buna gayret edelim" diye konuştu.

Türkiye'de milli gelirin 5 bin doları aştığına işaret eden Erdoğan, şu anda kişi başına satın alma gücünün de 8 bin 500 - 9 bin dolarlara ulaştığını kaydetti. Erdoğan, kayıt dışı ekonomi ile mücadele ile birlikte bunda sıçrama yaşanacağını ifade etti.

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Onun için biz kelimelerin kavramların kavgası içerisinde AK Parti olarak yer almayacağız. Ve bu tuzağa düşmeyeceğiz. Bu ülkeye bu millete bir daha yıllarını kaybettirmeyeceğiz. Kayıp yılları telafi etmenin ne kadar zor ve bedeli ağır bir süreç olduğunu son 4 yıl içinde birinci elden yaşadık. Bizzat tecrübe ettik. Bir daha böyle dönemlerin yaşanmasına müsaade edemeyiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious