Erdoğan IMF stratejisini açıkladı

Erdoğan IMF stratejisini açıkladı.15950
  • Giriş : 26.10.2008 / 14:32:00

Partisinin Altındağ ilçe kongresinde konuşan Başbakan Erdoğan, IMF'le neden görüşülmediği yönündeki eleştirilere cevap verdi, önemli bir ayrıntıyı açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, partisinin Altındağ ilçe kongresinde konuştu. Erdoğan, IMF'le neden görüşülmediği yönündeki eleştirilere cevap verdi.

Erdoğan stratejilerini şöyle açıkladı:

Felaket tellalları var. Neden IMF'le yaptığınız anlaşmayı açıklamıyorsunuz, neden görüşmeler devam etmiyor gibi yaklaşımlar var. Kim demiş görüşmeler yapmadığımızı.. Biz sizin talimatınızla mı IMF'le görüşmeye başlayacağız. Bugüne kadar IMF'e karşı olmayan hükümet bugünden sonra neden karşı olsun?

Böyle bir kriz ortamında IMF'in isteklerine boyun eğerek yarınımızı karanlığa sokamayız. Mesele bu?

Bir esneklik çerçevesinde bir anlaşma yaparsak masaya oturursak anlaşabilirizi. Fırsatını bulduk ümüğüne basalım mantığı varsa biz bu işte yokuz kusura bakmayınız.

Bu ülkenin başbakanı ülkenin istediği yerine gider gitmelidir. Biz bunu değiştirdik. Bizim için ülkenin her yeri aynıdır. Ülkenin her yerini bu sevda ile dolaşıyoruz. PKK terör örgütü bizi kürt kardeşlerimizden ayrırmaya çalışıyor. Boşa çabalıyorlar."

AYRINTILAR GELECEK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*