Erdoğan: İspat etmezsen namertsin!

Erdoğan: İspat etmezsen namertsin!.15864
  • Giriş : 15.03.2009 / 19:00:00
  • Güncelleme : 15.03.2009 / 18:53:32

Erdoğan, kendisi için 'Karanlık odalarda kimlerle görüştün?' imasına çok kızdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan, Kağıthane-Piyalepaşa Tüneli ile Sütlüce Kongre Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “İstanbul'un Türkiye'nin özeti” olduğunu belirterek, “İstanbul dünyanın medarı iftiharı. Onunla ne kadar övünsek azdır” diye konuştu. Başbakan Erdoğan, İstanbul'u CHP zihniyetinden susuz ve çöp dağlarıyla işgal edilmiş bir halde teslim aldıklarını söyleyerek, “Benim vatandaşım İstanbul'u bu tür insanlara teslim etmez. Turistik bir seyahatten sonra Ankara'ya döner” dedi. Açılışın yapılmasının ardından, Başbakan Erdoğan, makam aracının sürücü koltuğuna geçti. Yanına oturan Kadir Topbaş'la Kağıthane-Piyalepaşa Tüneli'nden geçti.

Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP zihniyetinden yolsuzluğun ve susuzluğun hakim olduğu bir İstanbul'u teslim aldıklarını hatırlatarak, “Şimdi çıkmış birileri İstanbul'da adres bilmiyor. Benim İstanbullu vatandaşım, İstanbul'u bu tür insanlara teslim eder mi? Mümkün değil” dedi.

İSTANBUL'U FEDA EDEMEYİZ

Erdoğan, İstanbul'un aynı zamanda Asya ile Avrupa'yı birbirine bağladığını hatırlatarak, “Haliç'iyle Boğaz'ıyla bu güzelliklere sahip bir İstanbul'u feda edebilir miyiz?. Şimdi çıkmış birileri İstanbul'da adres bilmiyor. Kendisi İstanbul'da yaşamadı. Benim İstanbullu vatandaşım İstanbul'u bu tür insanlara teslim eder mi? Mümkün değil. Sadece turistik bir seyahatten sonra tekrar Ankara'daki görevine döner. Çünkü biz İSKİ'yi bunların elinden aldık. İstanbul'u CHP zihniyetinin elinden aldık. İstanbul'un iktidarı bunlarda değil miydi? İstanbul susuz değil miydi? İstanbul çöp dağlarıyla işgal edilmiş değil miydi? ” diye konuştu.

İSKİ YOLSUZLUĞU VARDI

İstanbul'daki çöp dağlarını ortadan kaldırdıklarını, 1 milyon 200 bin aileye de doğalgaz ulaştırdıklarını ve o dönemde maskeyle dolaşılan İstanbul'un, artık temiz havaya kavuştuğunu dile getiren Başbakan Erdoğan, “İstanbullu bu günleri de gördü. İSKİ yolsuzluklarını da, CHP idaresinin o zamanki bir yolsuzluğu olarak İstanbul'da gördük. İş bilmez zihniyetlerin susuzluğa mahkum ettiği İstanbullu inanıyorum ki, İstanbul'u bir daha onlara teslim etmeyecektir” dedi.

Sütlüce Kongre ve Kültür Merkezi'nin Haliç'e farklı bir zenginlik katacağını söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:“ 3 bin 300 kişinin aynı anda katılabileceği bir merkeze kavuşmuş olmak İstanbul için önemli bir adım. Kağıthane-Piyalepaşa Tüneli'nin açılışını da yapıyoruz. Bu iki eser hayırlı olsun.” Hizmetlerini hazmedemeyenler olduğunu da belirten Erdoğan, “Köprüleri, hızlı trenini çekemeyenler hangi zihniyetse, bunu çekemeyenler de aynı zihniyet' diye konuştu.

ERKEN SEÇİM ÜLKEYE İHANET

Partisince Bursa Fomara Meydanı'nda düzenlenen mitingde de konuşan Erdoğan, CHP, MHP ve "yandaş medyalarının", "kriz çıktı" diye ellerini ovuşturduklarını, 'Artık hükümeti yıpratırız' diye bayram yaptıklarını ifade ederek, "Onlara biz bu ülkede bu bayramı yaptırtmayacağız" dedi. Erdoğan, MHP lideri Bahçeli'ye de seslenmek istediğini belirterek, şöyle konuştu: "Sayın Bahçeli'ye söylüyorum, benimle ilgili şu ifadeyi kullanıyorsun, 'Karanlık odalarda kimlerle görüştün?' Sayın Bahçeli eğer bunu ispat etmiyorsan namertsin diyorum." Öte yandan, KARSAN fabrikasında Renault Trucks'ın üretime başlaması nedeniyle yapılan törene katılan Başbakan Erdoğan, erken seçim tartışmalarına değinerek, “ Bir sıkıntı yoksa erken seçim çığırtkanlığı yapmak bu ülkeye ihanettir” dedi.

Baykal iktidara ancak bin yıl sonra gelebilir

Başbakan Erdoğan, partisince Yalova ve Bursa'da düzenlenen mitingde halka hitap etti. CHP'nin iktidar olduğu geçmiş dönemlerde, ekmek ve şekerin nüfus cüzdanına mühür vurularak verildiğini kaydeden Erdoğan, 'Sayın Baykal önceki gün Muğla'da konuşuyor. 'CHP 2011'de iktidara gelecek' diyor. Sayın Baykal'ın herhalde dili sürçtü. Sanırım 3011 diyecekti, yanlışlıkla 2011 dedi. Biz o günleri göremeyiz; ama Allah uzun ömür versin. Şu anda 70 yaşında gerçi, uzun ömür versin. Böyle giderse 3011'de de Sayın Baykal CHP'nin başında olur. İnşallah o tarihte iktidarı görür. Bunu biz de isteriz, biz de arzularız. Beni çarşı, pazara çağırıyor. 'Gel beraber pazara çıkalım' diyor. Sayın Baykal ben pazardan çıkmadım ki. Gece gündüz zaten pazardayım. Ben siyasete girdiğim günden beri milletimin arasındayım. 29 Mart Pazar günü Ankara'dayım. Partimin genel merkezindeyim. Bakalım o pazara sen de gelebilecek misin, göreceğiz. O pazar akşamı sen partinin genel merkezinde mi olacaksın?” diye konuştu. Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilerde de bulunan Erdoğan, Bahçeli'nin haftalardır küresel mali krizden bahsettiğini belirterek, hükümeti devraldıkları DSP-MHP-ANAP Hükümeti döneminde “krizler dönemi”nin yaşandığını ifade etti.

Bir saatlik mesafe 7 dakikada alınacak

Kâğıthane-Dolmabahçe tüneli, İstanbul'u yer altından birbirine bağlayacak '7 tepeye 7 tünel' projesinin ilk ayağı.

Yapımına 2006'nın Mart ayında başlanan tünel, Kağıthane-Dolmabahçe arasındaki bir saatlik seyahat mesafesini 7 dakikaya indirdi.

Güzergah üzerindeki Kağıthane-Piyalepaşa hattı 1,6 km, Bomonti-Dolmabahçe hattı 2,5 km uzunluğunda.

Kağıthane-Piyalepaşa arası 3 dk, Bomonti-Dolmabahçe arası 4 dk, Dolmabahçe-Fulya arası 2 dk, Fulya-Levazım arası 4 dk, Levazım-Zincirlikuyu arası 3 dk, Levazım-Akatlar arası 6 dk, Akatlar-Ayazağı arası 4 dk, Armutlu-Poligon arası 4 dk, Derbent-Hacıosman arası 4 dk, Büyükdere-Sarıyer arası 4 dakikada alınacak.

Kağıthane-Piyalepaşa arasında 250 metre aralıklarla toplam 6 bağlantı tüneli bulunuyor. Her birinin yangın ve duman geçirmez kapısı var. Acil durumlarda insanların ve araçların geçmesi sağlanıyor.

300 milyon TL'ye mal edilen tünel Avrupa standartlarının üstünde. Gün ışığının derecesini ölçen cihaz, tüneldeki ışığı insanlara göre ayarlıyor. Sürücülerin gözleri kamaşmıyor.

Her 100 metrede bir kamera var. Şüpheli paket, Trafik Kazası, duman gibi olağanüstü durumlarda anında müdahale edebilen sistem mevcut.

Tünelin derinliği 60 metreye ulaşıyor. Bu derinlikte bile cep telefonları ve radyo kesilmiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*