Erdoğan kabadayı gibi davranıyor

Erdoğan kabadayı gibi davranıyor.15166
  • Giriş : 24.02.2009 / 17:21:00

DSP'li Yağız, Başbakan Tayyip Erdoğan kabadayı gibi davrandığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davranış ve konuşmalarını eleştirerek, Başbakan Erdoğan'ın kabadayı gibi davrandığını, meydanlarda medyayı susturma ve cezalandırmaya kalktığını, muhalafeti tehdit ettiğini söyledi.

Yağız, Başbakan Erdoğan'ın eleştiriye tahamülü olmadığını ve kendisini eleştirenleri mahkemeye vermeyi sevdiğini kaydederek, şöyle konuştu:
"Sayın Başbakan bu ülkeyi babasının çiftliği, bu milleti de kendisinin tebası gibi görüyor. Önüne gelene esip gürlüyor. 'Milli irade' ve 'millet eğemenliği' diyor ama milletine kızmayı çok seviyor. Kendisine derdini anlatmaya çalışan çiftçiye, 'ananı al da git' diye azarlıyor, derdini anlatmak isteyen gurbetçiye 'sahtekar' demekte herhangi bir sakınca görmüyor. Başbakan Erdoğan yasaları umursamıyor, açıkça çiğniyor. Başbakan Erdoğan, son günlerde 'çamur atma, git mahkemeye ver' diyor. Ama başta kendisi olmak üzere dokunulmazlıkların kaldırılması çağrılarına kulak tıkıyor. Dokunulmazlık zırhına sığınanların hesap veremeyeceğini es geçiyor. Bu arada, 'başkalarının dokunulmazlıkları var, onları kaldıralım' diyor. Ama çıkardığı yasalarla bazı kurumların yöneticilerine dokunulmazlık zırhını sağladığını unutuyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*