Erdoğan: Kadrolaşmayı 'duayenler' yaptı

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Erdoğan: Kadrolaşmayı siyasetin duayeniyiz diyenler gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin kadrolaştığı ifadelerinin bir tuzak olduğunu ve bunu söyleyenlerin aslında kendilerini tanımladıkları gerçeğinin millete iyi anlatılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, "Bu ülkede kadrolaşmayı siyasetin duayeniyiz diyenler gerçekleştirdi" dedi.

AK Parti 2. Dönem 2. İl Başkanları Toplantısı Ankara Sheraton Oteli'nde gerçekleştirildi. Bakanlar, milletvekilleri, il başkanları, il belediye başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanlarının katıldığı toplantıda Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partililere genel seçimler öncesinde yapılacaklar konusunda isteklerini sıraladı. Gelecek seçimden de AK Parti'nin oyunu artırarak çıkacağını belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin hiçbir zaman milletin gerçek dileklerinden uzaklaşmadığını ve imtiyaz talep edilen değil adalet talep edilen bir parti olduğunu söyledi.

IMF borçlarının iktidara geldiklerinde 23,5 milyar dolar olduğunu ve bugün bu konudaki son rakamın 8,5 milyar dolar olduğunu ifade eden Erdoğan, 2006 yılı içerisinde Türkiye'nin 19,6 milyar dolar doğrudan yabancı yatırımcı çektiğini ve Türk yatırımcıların diğer ülkelerde yaptığı yatırımların 930 milyon dolara ulaştığını dile getirdi. Turizm gelirlerinde yüzde 7'lik küçük bir düşüşle 16 milyar dolar turizm geliri elde edildiğini kaydeden Erdoğan, "Bütçe açığı kavramını da tarihe gömme gururunu biz yaşayacağız. Bizim lügatimizde bizim kitabımızda iktidar sarhoşluğu yok" dedi

AK Parti'nin kadrolaştığı iddialarına atıfta bulunan Başbakan Erdoğan, "Bu ifadelerin ne ciddi bir tuzak olduğunu ve aslında kendilerini tanımladıklarını milletimize iyi anlatmamız lazım. Bu ülkede kadrolaşmayı siyasetin duayeniyiz diyenler gerçekleştirdi" dedi. AK Parti'nin kadrolaşması için devlette bir yerlere gelmesi için 25 yıllık sicilinin olması gerektiğine işaret eden Erdoğan, "Devlette istediğinizi gökten zembille atayamazsınız. Havuzun içinden atamak zorundasınız" diye konuştu.

"Asla dar kadro zihniyeti ile hareket etmedik" diyen Başbakan Erdoğan, milletle kavgalı olanların cezalarını ağır ödediklerini ve önümüzdeki günlerde azami dikkat gerektiren süreci de göz önüne alarak bu hususun hayati önemi olduğunu söyledi. Özellikle yerel yönetici olarak iş başında olan belediye başkanlarına seslenen Erdoğan, buralarda yapılan hizmetlerle AK Parti iktidarının güçlü kılınacağını ve bu gücün genele yansıtılacağını kaydetti.

Belediye başkanlarının ve belediye meclis üyelerinin kapı kapı dolaşmasını isteyen Erdoğan, Türkmenistan'da Devlet Başkanlığı yemin töreninde ifade edilen sözlere ilişkin olarak, "Hak yardımcın halk yoldaşın olsun." sözleriyle atıfta bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious