Erdoğan: "Kalkınma karşıtı güçler siyasette de mevcut"

Erdoğan:
  • Giriş : 09.01.2008 / 13:40:00
  • Güncelleme : 09.01.2008 / 13:54:00

Başbakan Erdoğan: "ülke kazanımlarını ihanet planlarına kurban etmeyeceğiz!"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

(CİHAN)-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kalkınma karşıtı güçlerin siyasette de var olduğunu belirterek, ülke kazanımlarını ihanet planlarına kurban etmeyeceklerini kaydetti.

Erdoğan, karanlığa taş atmaya çalışan çevrelerin bilinmesini isterken, milletin gönlünün birlikten yana olduğunu, kardeşlik ruhunun kurda kuşa yem edilmeyeceğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin '42'nci İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda konuşan Başbakan Erdoğan, teşkilatların AK Parti için öneminden söz etti. Erdoğan, teşkilatları partinin omurgası olarak niteleyerek, parti olarak istikametlerinin Türkiye'yi huzur, kalkınma ve istikrara götürmek olduğundan bahsetti.

Türkiye'yi medeniyet yolculuğundan kimsenin vazgeçiremeyeceğini vurgulayan Başbakan, millet iradesini de kimsenin kıramayacağını, dizginleyemeyeceğini söyledi. Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"5 sene öncesinde uçuruma giden bir Türkiye'nin işaretleri görülüyordu. Analar, babalar ve çocuklar ümitsiz bir durumdaydı. Ekonomik krizler, milletin sırtına yüklendi. Ortada olan şu ki 5 yıl önceki Türkiye'yle bugünkü Türkiye arasında büyük farklar var. 5 yıl önceki durumda kötü yönetimin büyük payı vardı. Tabii millet, kifayetsiz yöneticileri gördü ve yönetime el koydu, rota belirledi. Kara bulutları dağıtmak adına AK Parti'yi iktidara getirdi."

Ayrımsız, topyekün ve bütün halinde milletin yol haritaları olduğuna dikkati çeken Tayyip Erdoğan, siyasetin yeniden rayından çıkmasına izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Erdoğan, genç olsun, yaşlı olsun milletin umudu olduklarını dile getirerek, ümidi koruduklarını, koruyacaklarını ifade etti.

"ENERJİMİZİ, KALKINMA KARŞITI GÜÇLERE CEVAP YETİŞTİRMEK İÇİN KULLANMAYALIM"

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kalkınmasını istemeyen güçlerin varlığına işaret ederek, söz konusu çevrelerin siyasette de bulunduğuna dikkat çekti. Başbakan Erdoğan, "Bahsettiğim güçlerin çözüm üretme gibi bir derdi yok. Bunlar, karanlığa tükürüyor, taş atıyor. Kalkınma karşısındaki güçlerin bilelim. Cevap yetiştirmeye çalışmayalım, enerjimizi bu yönde kullanmayalım" dedi.

AK Parti olarak enerjilerini ülkeye hizmet anlamında tüketeceklerine temas eden Tayyip Erdoğan, gelişimden rahatsız olan kimselerin kirli oyunlara girdiğini söyledi. Başbakan, birarada, birlik içerisinde yaşamakta gösterilen iradenin güçleneceğini belirtirken, kardeşlik ruhunu kurda kuşa yedirmeyeceklerini ifade etti. Türkiye'nin istikrarının pamuk ipliğine bağlı olduğunu düşünenlerin gaflet içerisinde olduğunu kaydeden Erdoğan, "70 milyonun kalbi birlikten yana, Diyarbakır'daki saldırıların ardından bunu gördük. Biz ülkenin kazanımlarını ihanet planlarına kurban etmeyiz, etmeyeceğiz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin en büyük gücünün sarsılmaz milli devlet bilinci olduğuna değinerek, ülkenin 5 yıl içerisinde şaşırtıcı değişimlere imza attığını, devlet ve millet ayrımının ortadan kalktığını dile getirdi. Erdoğan, teşkilatlardan ve partililerden hizmet aşklarını yaralamayı amaçlayanlara fırsat verilmemesini, birlikteliğin korunmasını istedi.

Kendilerinin iktidar dönemindeki uygulamaları nedeniyle vicdanen rahat olduğunu kaydeden Başbakan, umutsuzluk ve karamsarlıktan kaçınılması gerektiğini, aydınlık ufuklara en yakın zaman içerisinde ulaşılacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious