Erdoğan Karadeniz'e çıkarma yapacak

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Başbakan RecepTayyip Erdoğan, hafta sonunda, Hrant Dink cinayeti sonrasında gözlerin çevrildiği Karadeniz'de olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgilere göre Erdoğan, cinayet sonrası en anlamlı ziyaretini bu hafta sonunda Karadeniz'e gerçekleştirecek. Erdoğan, yarın akşam memleketi Rize'ye gidecek ve cumartesi pazar günlerini bu kentte geçirecek. Erdoğan, Karadeniz gezisi çerçevesinde Rize ve ilçesi Ardeşen'de belediye ve bazı bakanlıklara ait açılışlara katılacak. Erdoğan'a Hrant Dink cinayeti sonrasında ilk kez yapacağı Karadeniz çıkarmasında çok sayıda bakan, milletvekili ve AKP yöneticisi de eşlik edecek.

Erdoğan, Rize'deki açılışlar sırasında halka da seslenecek. Erdoğan'ın cinayet sonrası başlattığı derin devlet tartışması ve MHP ile girdiği milliyetçilik polemiğiyle ilgili yeni mesajlar vermesi bekleniyor. Erdoğan, Trabzon odaklı yürüyen tartışmalara, Trabzon'un komşusu Rize'ye giderek mesaj vermeyi tercih ederken, halkın tepkisini de öçmeye çalışacak.
Erdoğan'ın ziyareti nedeniyle Trabzon'un da içinde bulunduğu Karadeniz kentlerinde olası provokasyonlara karşı önlem olmak üzere yoğun güvenlik önlemleri alınacağı belirtildi.

Erdoğan, programında Trabzon bulunmamasına karşın Rize'de havaalanı bulunmadığı için uçakla önce Trabzon'a gidip, buradan Rize'ye konvoyla gidecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious