Erdoğan Katar'daki fuara katılacak

Erdoğan Katar'daki fuara katılacak.7308
  • Giriş : 24.04.2009 / 11:58:00

Katar'da önümüzdeki Ekim ayında düzenlenecek olan ilk Türk Malları Fuarı'na Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Katar gazetelerinden The Peninsula, ülkedeki gerçekleştirilecek ilk Türk Malları Fuarı'na Erdoğan'ın da katılacağını duyurdu.

Türkiye'nin Katar Büyükelçisi Mithat Rende, The Peninsula'da yer alan açıklamasında fuar için "Çok büyük bir organizasyon olacak ve her şeyin Türkiye'den geldiği ilk fuar olacak." dedi. Fuarda aralarında otomobillerin de bulunduğu birçok Türk malının sergileneceğini belirten Rende, "Ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek etkinliğe Başbakan Tayyip Erdoğan da gelecek." diye konuştu.

Katar'daki Türk elçiliğinin 2009 yılı için birçok organizasyon tertip ettiğini aktaran büyükelçi, 10 Mayıs'ta da Doha'daki Ritz-Carlton'da "Canlı Müzik Eşliğinde Türk Moda Şovu" düzenleneceğini haber verdi. Rende, "Türkiye'den modeller gelecek ve Türk tasarımcıların eserlerini canlı müzik eşliğinde sergileyecek." ifadelerini kullandı.

Türk işadamlarının Katar'a buradaki işadamları ile bağlantı kurmak için geldiklerini kaydeden Mithat Rende, "Doha'da açılmakta olan birçok işletme var ve biz de karşılıklı ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek istiyoruz." diye kaydetti. Rende, halen Katar'da 25 kadar Türk işletmesi bulunduğunu ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*