Erdoğan: Kazada kurtulan yok

Erdoğan: Kazada kurtulan yok.9071
  • Giriş : 27.03.2009 / 21:32:00

Erdoğan katıldığı canlı yayında kaza ile ilgili bilgi verirken Yazıcıoğlu'nun Türk siyasetindeki yerine dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan NTV'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun geçirdiği kaza ve son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. ,

Her gelen teklif değerlendirilmeye çalışılmıştır. Ben orda iken Emniyet Genel Müdürümü helikoptere bindirerek kendisi de takibe çıktı. 2 bine yakın kamu görevlisi aramaya katıldı.

Belli bölgeye gidilmediği yanlış yerde arandığı şeklindeki ifadelere katılmıyorum. Ben orada iken verilen koordinatlar hangisi ise ekipler aramaya çıktı. Enkazın bulunduğu yer de koordinatlar içinde idi. Enkazın olduğu yere araçlar ancak belli yere kadar yaklaşabildi. Daha sonra dozerler ve paletlerle bir yere kadar gidildi. Daha sonra birimler enkaz noktasına ulaşmaya çalışıyorlar. Bu gece ne yapıp yapıp kaza yerine ulaşacaklar. İçişleri Bakanım ve personel kazanın olduğu yere gidecektir.

Muhsin Bey ile dostluğumuz eskilere dayanır. Aramızda özel bir hukukumuz vardır. Farklı partilerde olsak bile diğer parti liderleri ile çok az bir araya gelsek bile Muhsin Bey ile belli aralıklarla biraraya geliyoruz. Son ana kadar umudumu yitirmedim. Ama gelen son haberler malesef acıdır.

Ülkemiz siyasette iyi bir arkadaşımızı dik duran bir arkadaşımızı kaybetmiş diyemiyorum ama malesef sonuç bu. Gelen son bilgilere göre sağkalma umudu kalmadı.

Türkiye'de kayıt dışını asgariye indirmek için çalışmamız var. Gelir İdaresi'ni reforme ediyoruz. Kayıt dışını kontrol altına aldığımız anda buradan büyük bir gelir elde etme imkanımız olacak. Varlık Barışı uygulamasının 14 milyar dolarlık bir getirisi oldu. seçim sonrasında daha başka çalışmalar yapacağız. Varlık Barışı'nda çok daha fazla beklentimiz vardı. Özellikle BDDK başkanımızın tespitleri daha farklı boyutta idi. Bunu araştıracağız.

Giderler konusunda tutuculuğumuzu sürdüreceğiz. Vergi konusunda da azami hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Haksız rekabeti önlemek en büyük görevimiz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*