Erdoğan kazanda 3 kez yıkanıp AK'lansın

Erdoğan kazanda 3 kez yıkanıp AK'lansın.8984
  • Giriş : 12.07.2009 / 01:30:00
  • Güncelleme : 11.07.2009 / 23:59:22

Bahçeli “Türkiye’de üretilen tüm deterjanları kazana dökerek üç defa yıkamadıktan sonra onlara ‘AK Parti' demeyeceğiz”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bahçeli “Türkiye'de üretilen tüm deterjanları kazana dökerek AKP'yi üç defa yıkamadıktan sonra onlara 'AK Parti' demeyeceğiz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yargı önünde ve milletin vicdanında aklanması gerektiğini belirterek, “Türkiye'de üretilen tüm deterjanları kazana dökerek AKP'yi üç defa yıkamadıktan sonra onlara 'AK Parti' demeyeceğiz” dedi.

Adana Serinevler Spor Salonu'nda yapılan MHP 9'uncu Olağan İl Kongresi'ne katılan Devlet Bahçeli, sevgi gösterileriyle karşılandı. Partililere hitap eden Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a yüklendi. 29 Mart'ta milletin AKP'ye 'Osmanlı tokadı' attığını belirten Bahçeli, gelecek seçimde AKP oyunun yüzde 30'lara gerileyeceğini sonraki yıllarda da yok olacağını savundu.

Türkiye'yi 7 yıldan bu yana yöneten AKP iktidarının başarılı olamadığını, bunu toplumsal çatışma ve kutuplaşmalarla örtmeye çalıştığını savunan Bahçeli, şöyle dedi:

“Her zaman Türkiye'yi cephelere ayırmaya çalışmışlardır. Kusurlarını eksikliklerini bu millete fark ettirmemek için ülkeyi ikiye ayırarak sosyal gurup ve partililer arasında gerginlik yaratmak suretiyle Türkiye'nin gündemini farklı yanlara çekmeye çalışmışlardır. Bu gerilim siyasetinde başarı sağlamışlar ve kendilerinin başarısızlıklarını üzerine örtmüşlerdir. Medyadaki yandaşlarıyla iktidarlarının desteğiyle elinden gelen tüm gayretlerini göstermişlerdir. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetler ile kurumlar arasında çatışma ortamı hazırladı, kağıt, belge, adli yargı, sivil yargı diyerek çatışmayı körükledir. Bu tuzağın farkına varıp, bu tuzağa düşmemeliyiz.”

DOLMABAHÇE'Yİ AÇIKLAYIN

Başbakan Erdoğan'ın, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Dolmabahçe Sarayı'nda yaptıkları görüşmenin ayrıntılarını açıklaması gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Dolmabahçe'deki görüşmeyi net olarak anlatmalısın. 'Bunları açıklayamam' diyerek kurtulamazsınız. 'Eski Genelkurmay başkanı açıklarsa ben de açıklarım' diyerek topu başkasının üzerine atamazsınız. Dolmabahçe Sarayı'na girerken çıkarken herkes sizi gördü. Gelin içeride ne yaptığınızı da herkes görsün. Çıkın güvendiğiniz bir televizyona, güvendiğiniz televizyon yöneticisinin sağına soluna oturun. O sorsun, siz de anlatın, şu darbecilerle demokratlar ayrımını yapın. Pusuda yatan darbeciler de sahte demokratlar da ortaya çıksın” diye konuştu.

Bahçeli, küresel ekonomik krizin Başbakan Erdoğan'ın dediği gibi Türkiye'yi 'teğet' geçmediğini, yoksulu kalbinden delip geçtiğini, toplumsal aile facialarına neden olduğunu, sosyal huzursuzluğun arttığını, halkın can ve mal güvenliğinin kalmadığını savundu. Bahçeli, Türkiye'deki ekonomik krizin gittikçe derinleştiğini, bütçe açığının 2009'da ilk 6 ayında 1 yılda beklenen seviye ulaştığını anlattı.

GÜL'Ü ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün askere sivil yargı yolunu açan yasayı ek düzenlemeler isteyerek onaylamasını da eleştiren Bahçeli şunları söyledi:
“Adli- sivil yargı diyerek ülkeyi başka kamplara ayırmanın anlamı yoktur. Sayın Cumhurbaşkanı, TBMM'den çıkan her yasa sizin onayınıza bağlıdır. Bunu ister onaylar isterseniz onaylamazsınız, her ikisine de saygı duyarız. Ancak, toplumsal huzursuzluğa neden olan değerlendirme yapamazsın. Ancak 'sorunu çözüyorum' diyerek Türkiye'deki tartışmaları Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyarak çatışma alanlarını körüklemenin manası yoktur. 'Tereddütleri gidermek üzere' diyerek yasaları onaylayan bir hakkı kullanarak tartışmayı önümüzdeki günlere öteleyerek, bazı kendini bilmezlerin Silahlı Kuvvetler'e saldırmasına nasıl izin verirsiniz? Bu ülkenin huzura, saygıya, sevgiye ihtiyacı var. Türk milletinin, kökeni ne olursa olsun birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır.”

“KAZANDA 3 KEZ YIKANMALI”

Başbakan Erdoğan'ın AKP'ye 'AK Parti' demeyenlere hareket ettiğini hatırlatan Bahçeli, şunları söyledi:

“Bu millet AKP'nin adını 'Aldatma ve Kandırma Partisi' olarak değiştirdi. O zaman niye sesin çıkmıyordu? Ama artık bazı gerçeklerin üzerini kapatamıyorlar. Böyle olunca şimdi çıkmış 'AKP demeyin AK Parti deyin' diyor. Üstelik de hakaret ediyor. Artık yoksullukla mücadele ederken yolsuzluk yapanlardan kurtulmalıyız. Önce dokunulmazlığını kaldır, TBMM'deki iki büyük dosyandan Yüce Divan'da yargılan Sayın Başbakan; Biz de o zaman 'Sayın Başbakan'ı üzmeyelim' diyerek, 'AK Parti' diyeceğiz. Yargı önünde aklanacaksın, milletin vicdanında paklanacaksın. Sağında solunda ne kadar leke varsa temizleyeceksin. Türkiye'de üretilen tüm deterjanları kazana atarak AKP'yi 3 defa yıkamadıktan sonra sana AK Parti denemez. Herkese hesap vermeye hazır, herkesten hesap sormaya hazır bir tek parti var o da MHP'dir.”

Bahçeli, konuşmasının ardından partiye katılan yeni üyelere rozetlerini taktı. Bahçeli, sevgi gösterileri arasında salondan ayrılıp, karayoluyla Ankara'ya döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*