Erdoğan Kazlıçeşme'de konuştu

Erdoğan Kazlıçeşme'de konuştu.11464
  • Giriş : 00.00.0000 / 00:00:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 17:57:19

"Çarkıfelek’e, Televole’ye çık orada şovmenlik yap. Ben de seyrederim sen çıkarsan bak"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Kazlıçeşme mitinginde konuştu...

"Şimdi yalvarıyor. Anneciğim nolur bana bir gün iktidar.

Hiçbirzaman yaptıklarımızla yetinmedik, yetinmeyeceğiz. Bu can bu tende olduğu müddetçe bu sevdamız dinmeyecek. Şimdi İstanbul için, şimdi türkiye için yeni bir koşuya hazırlanıyoruz. İki kıtayı adaletle birbirine bağlamak için, huzur için, barış için, hayırda, hizmette yarış için yeni bir koşunun start noktasıyız.

29 Mart seçiminin arefesinde AK Parti olarak gelecek için coşku doluyuz. O gün millet iradesi yeniden tecelli edecek. Eminim ki İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak, yine Türkiye'ye numune olma özelliğini gösterecek ve yine AK Parti ile yine yola devam diyecek. Onun için en gür sada ile seslenmeye hazırmıyız?

Az önce birileri Çağlayan'daydı. Aman yarabbim ne palavralar. Nasreddin hoca'ya bir palavracı gelmiş. Biliyorsunuz değil mi onu? Palavracı demişki ben 40 arşın atlarım demiş. Nasreddin hoca atla evladım demiş. Halepteyken atlardım demiş. Hapel oradaysa arşın burada demiş. Ben de Sayın Baykal'a diyorum ki. Halep Çağlayan'daysa arşın burada. Yeri Zeytinburnu, yeri Zeytinburnu.

Hazır mıyız? Durmak yok, sen İstanbullusun. İstanbulluya küçük düşünmek yakışmaz. İnanıyorum ki 29 Mart'ta tüm ilçeleriyle yine büyşük düşünecek ve yola devam diyecek. Ben buna bir İstanbullu olarak inanıyorum. İstanbullu bizden aldığı hizmetleri bilir. Neler anlatıyor neler, başkalarının yaptığını kendine mal ediyor. Sayın Baykal sen ne yaptın? Senin bir dikili taşın var mı? Onu söyle.

Sıkılmadan şunu söylüyor: AKP ile gelen APS ile gider. Ayıptır. Baykal'ın idealinde iktidar olmak yok. Çünkü biliyor ki beni halkım ebedi muhalefet olarak ilan etti. Şimdi yalvarıyor. Anneciğim nolur bana bir gün iktidar. Bu millet vermeyecek sana iktidar çünkü dürüst davranmıyorsun. 220 milyar borçla ecdad neler yapmış neler diyor. ya bu işi öğre. Ekonomiyi öğren. Bak borç yiğidin kamçısıdır. 150 milyar dolardır devletin borcu.

Özel sektörün borcunu niye devlete yıkıyorsun. Ayıptır. bunları öğren ya! dürüst ol ama dürüst değil. hep yanlış çünkü kılavuzu farklı. Biliyorsunuz kılavuzu karga olanın durumu bu. üzülüyorum değiştir bu kılavuzları. Üzülüyorum yaşın 70 olmuş. Sen ne yaptın onu söyle. Kalkıp da Tüpraş'ı gösterme onlar senin eserin değil. Biz eserlerimizle konuşuyoruz.

Göreve geldik Türkiye dünyada 26. büyük ekonomiydi, şimdi 17. Ben 17. ekonominin Başbakan'ı olarak konuşuyorum. Sen ne olarak konuşuyorsun? diyor ki fabrika mı yaqtırdın? Artık fabrikayı devlet yapmıyor, özel sektöre aptırıyor. CHP mantığı bu hep zarar zarar. Karşılıksız paraları bunlar basıyordu biliyorsunuz. ne demek karşılıksız para, vatandaşın cebinden çalmak demektir. 6,5 yıldır karşılıksız para yok.

Şimdi buradan ayrılacağız, ayrıldıktan sonra evimizde köşeye çekilip yatacak mıyız? Yatacak mıyız beyler? Durmak yok değil mi? Ahbap, komşu hepsini dolaşacağız. Hepsine duyduklarımızı anlatacağız.

CHP'nin tapusu Baykal'ın elindedir, MHP'nin tapusu Bahçeli'nin elindedir. AK Parti'nin tapusu milletin elindedir. Farkımız bu. Onun için 29 Mart sabahı iyi hazırlanacağız, oylarımızı kullanacağız ve akşamına da hepberaber bu mutluluğu kutlayacağız. 29 Mart'tan itibaren yeni bir gündem başlayacak. 1-2 Nisan Londra'dayız. G20 zirvesindeyiz.

Dünyanın 100 yılda bir karşılaştığı bu kriz ortamında inşallah türkiye'nin güvern ve istikrar bu türbilanstan türkiye evelallah daha güçlmü çıkacak. Bu meydan bunu gösteriyor. Onun için milletin desteği çok önemli. Biz şu anda yerel seçim yapıyoruz. Sayın baykal yereli konuşuyor mi? Plan, proöe anlatıyor mu? yok ki planları. Bunlar bakar kör. Afedersiniz açtığımız yollarda gidiyorlar. Eskişehir'deki trene şimdi hangi yüzle bineceksin? 9 bin kilometre yol yaptık. Bu yollardan geçiyorsun hangi yüzle? İnsan kalkar bir teşekkür eder.

Tutturmuş bir televizyon televizyon. Tamam çık Çarkıfelek'e, Televole'ye orada şovmenlik yap. Ben de seyrederim sen çıkarsan bak. Herşey burada. Halep oradaysa, arşın Kazlıçeşme'de,. İnşallah sandıktan milli irade güçlenerek çıkacak. Dünya istikrara, güvene geliyor. Türkiye'ye bir yatırımcı gelecekse önce istikrara geliyor.

Türkiye'de istikrar varsa uluslararası yatırımcı buraya gelir. Ama bunlar uluslararası yatırımcıyı sevmez. Buraya George, hristiyan gelmesin. Niye? Ya paranın dini , milliyeti olur mu? biz serbest rekabet olmalı diyoruz. Yatırımı yapacak ahmet'i Mehmet'i çalıştıracak. Vergesene ödeyecek, yatırımını yapacak. Böyle bir insana senin kırmızı halı döşemen lızam. İşte Galataport'u engellediler. Glaataport olsaydı orası gıcır gıcır olacaktı. Ne oldu kim kazandı kim kaybetti? Türkiye kaybetti."

Baykal neredesin? Bizim fiilimizin ulaştığı yere senin hayalin ulaşamaz. Ben huzurlarınızda 130'a yakın kavşak, geçit yapan, Metrobüsü kazandıran Topbaş'ı huzurunuzda tebrik ediyorum. Tüneller, tavsiye ederim git bir gez. Hiz olmazsa bir gez. Ama er veya geç oradan da geçecek. Bunlar birinci köprüye karşıydıylar oradan geçtiler. Ama benim Ecdadım Sultan Abdülhamit 140 yıl önce bu hayali kurmuştu biz gerçekleştirdik.

Sayın Baykal, sayın Bahçeli bir de beraber geçelim. Gelin ya bu heyecanı beraber yaşayalım. Ülkem, milletim adına sevinirim. Gelmezler. Gelmezler ama diye diye dedim ki bunlar Sivas'ın ötesine geçemiyorlar. En sonunda Sayın baykal Mardin'e gitti, Kars'a da gitti. Güzel.


IMF ile görüşmelerimiz var. Ferman buyurdunuz, emir buyurdunuz efendim... Yok bizim kitabımızda bu yok. Oturacağız doğru konuşacağız. Zira IMF sıkıntıda olan ülkelere yardım hedeflidir. Eğer siyasi bir tavır içerisindelerse kusura bakmasınlar kararı biz veririz, başkasına verdirtmeyiz.

Gerek Kadir Topbaş başkanımızla gerekse ilçe belediye başkanlarımızla birlikte İstanbul'umuzu ilerletmeye devam edeceğiz.


Bunlar üçlü oldu şimdi CHP, MHP ve yandaş medya. Benim milletim gerçeklerin peşinde. Ben 79 seneyi konuşmadım, ben sadece iki döneme vurgu yapıyorum. Baykal, Bahçeli iktidarda olduğunuzda ne yaptınız? Başkalarını karıştırma. Sen kendini anlat?

Benim iktidarımı yolsuzlukla suçlayan önce kırtasiye dosyasıyla değil belgeleriyle ortaya koyacak. Burası hukuk devleti. Ve gidersin yargıya orada bakılır.

Kaç kere gensoru verdiler. Dejenere oldu bizde artık gensoru. En son bir gensoru verdiler bir bakanımla ilgili... Yahu o gün CHP adına konuşacak adam yoktu. Baykal zaten ortada yok. Hiçbir şeylerinde kararlı, dürüst değiller. Şimdi Türkiye bir arınma sürecinde...

İstanbullular yalan yanlış haber yapan gazeteleri evinize sokmayın, dürüst medyanın yanında yer alın. Şu anda seçim süreci içerisinde yine bu yalan yanlış haberleri nasıl yaptıklarını görüyorsunuz. Sesleniyorum siz bu yalan yanlış haberlere devam edin ama Pazar günü benim memleketim asıl sürmanşeti atacak. Göreceksiniz. Ve Sayın Baykal Çarkılfelek'i geç, Televole'yi geç, o akşamı izle. Bak davet ederim o şovu mutlaka seyret. Geçen seçimde 3 gün kayboldun bu defa kaç gün kaybolacaksın merak ediyorum.

Televizyonlar, ekranlar onun olsun. Önemli değil, siz bize yetersiniz. Eser ortada, eser konuşuyor. birisi İzmir'de arsenikli su içiyor. biz tertemiz su içiriyoruz. 350 bin konut inşaatı devam ediyor, 250 bin konut sahiplerine teslim edildi. kira öder gibi vatandaşım taksit ödüyor. bunlar durup dururken olmuyor. bir müjde daha veriyorum burada. Fakir fukaraya 45 metrekarelik daireler yapıyoruz. İlk etapta 50 bin konut yapacağız. Peşinat yok, ayda 100 TL taksitle. Faiz yok, 20 yıl vade. Ama dediğim gibi yoksula, fakir fukaraya. Yani bunu bir rant aracı haline dönüştürmeyeceğiz. Şimdi tüm bu adımları atarken İstanbul'da 399 tarihi eseri ihya ettik. niçin, çünkü tarihine sahip çıkamayanlar, geleceğine sahip çıkamazlar.

İstanbul 5 yılda homdalson devasa eserlerle donandı. Hele hele Topkapı surlarının dibinde Panorama 1453 Türkiye'de hemen yayıldı. Şu ana kadar ziyaretçi sayısı 250 bini geçti. İstanbullu ziyaret etmezse üzülürüz. İsbtanbul nasıl fethedilmiş görsünler. Nasıl bir ecdadın torunuyuz görsünler, nasıl olmalıyız görsünler. Bu milletin torunları geleceğe candan hazırlanmalı. Biz taklitçi olmayacağız, canla başla üreten olacağız. Onun için Panorama 1453 muhteşem bir eser. Şimdi Gelibolu'ya aynısını yapıyoruz. Çünkü 18 Mart 1915'i gelecek nesiller görsünler istiyoruz. Baykal gitti mi acaba Gelibolu'ya. İnanın Ankara'dan dışarı çıkamaz bunlar turist turist. Ama bunlar başka yerlerin turisti...

Şimdi il ve ilçe belediye başkan adaylarını meclis üyelerimizi ben size emanet ediyorum. Söz sizin, karar sizin, gün birlik, beraberlik günüdür.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*