Erdoğan kendisine 'küçük beyinli' diyen Sav'a dava açtı

Erdoğan kendisine 'küçük beyinli' diyen Sav'a dava açtı.25414
  • Giriş : 19.02.2008 / 07:40:00
  • Güncelleme : 19.02.2008 / 00:14:21

Başbakan Erdoğan kendisine küçük beyinli dediği için Önder Sav'a dava açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisine 'Laiklik öyle Erdoğan'ın küçücük beynine sığmayacak kadar geniş bir kavramdır' diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Önder Sav'ı mahkemeye verdi.

Erdoğan, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu ve ağır hakaret ettiği gerekçesiyle Sav hakkında 30 bin YTL'lik tazminat davası açtı. AK Parti ile CHP kurmayları arasındaki 'beyin' polemiği mahkemeye taşındı. Başbakan Erdoğan, kendisine 'küçücük beyinli' ifadesini kullanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Önder Sav hakkında tazminat davası açtı. Başbakan Erdoğan'ın avukatı Fatih Şahin, başvuru dilekçesini bugün Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verdi. Erdoğan, dava dilekçesinde Sav'ın kişilik haklarına saldırdığını ve ağır hakaret içeren ifadeler kullandığını bildirdi. Erdoğan, kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Sav'dan 30 bin YTL'lik tazminat talep etti.

CHP'li Sav, 12 Şubat'ta düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan ve partisinin laikliği korumanın kendilerine kalmış gibi bir eda içinde olduğunu belirterek, "Laikliği, Recep Tayyip Erdoğan'ın ne şekilde korumaya çalıştığını son bir hafta on gün içindeki gelişmeler çok yakından ortaya koymuştur. Laiklik öyle Recep Tayyip Erdoğan'ın küçücük beynine sığmayacak kadar geniş bir kavramdır" demişti

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious