Erdoğan: Kimsin sen ya!

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Erdoğan, Baykal'a, 'Kimsin sen ya. Sen Erdoğan'ı terörist başıyla nasıl aynı kefeye koymaya kalkarsın' diye seslendi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkaban Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal ile aralarındaki söz düellosunda dün üslübunu daha da sertleştirdi. Eleştirilere sessiz kalmaya çalışsak da "bazen bizim de sigorta atıyor" diyen Erdoğan, Baykal'ı hedef aldığı konuşmasında, "Kimsin sen ya. Nasıl sen Tayyip Erdoğan'ı terörist başıyla aynı kefeye koymaya kalkarsın. Terörist başıyla kol kola parlamentoya girdin" dedi.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) yeni Genel Merkezi'nin açılışına katılan Başbakan Erdoğan'ın gündeminde yine Baykal vardı. Önce Kuran-ı kerim ardından İstiklal Marşı okunarak başlayan törende konuşan Erdoğan, Baykal'ın, sözlerine sert çıkarken şunları söyledi: "Kimsin sen ya. Nasıl sen Tayyip Erdoğan'ı terörist başı ile aynı kefeye koymaya kalkarsın... Terörist başı ile aynı safta parlamentoya girdin, 19. dönemde beraber girdin. Kol kola, omuz omuza girdin. O partinin genel sekreteriydin. Ama beraber olduğun o kişilerden bir tanesi şu anda PKK Kongra-Gel başkanı. Şu andaki bu PKK terör örgütüne ana muhalefet liderinin neden yakın olduğunu 19. dönem şehadeti ile ortaya koyuyor. Bizim bu vatanı sevmekten başka derdimiz olmamıştır. Bu ülkede dikili ağaçları bile yok, sıkıntı buradan geliyor. Onun için milletimiz de bunlara tek başına iktidarı vermemiştir, vermez de."
Başbakan Erdoğan, Baykal'ın "Erdoğan'a bir yerlerden bir şey sufle edecekler" sözlerine de: "Tayyip Erdoğan'a milletten başka kimse bir şey sufle edemez" diyerek yanıt verdi.

'Kızma da göreyim senü daa'
Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili hükümlerin değiştirilmeye çalışıldığını da söyleyerek, "Bazen Anayasa hukuku alanında ders verenlerin bile nasıl çelişkilere düştüğünü görüyorum da bilim adına utanıyorum" dedi. Milletin bu hükümlerin değiştirilmesine müsaade etmeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Türkiye'yi bir gerilim ortamına çekmek isteyenler beyhude bir çaba içerisinde kıvranıp duruyorlar, varsın kıvransınlar. Ve inşallah gerilimin tarafı da olmayacağız. Arkadaşlarımıza, 'Siz cevap vermeyin, varsın onlar versin, istedikleri gibi belden aşağı vursunlar' diyoruz ama bazen tabi insanız yani, bizim de sigorta atıveriyor" dedi. Erdoğan, bu sözler üzerine araya giren işadamı İbrahim Cevahir'in 'Kızma' tavsiyesine karşılık, Karadeniz şivesiyle "İbrahim Cevahir sen kızma da göreyim senü daa" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious