Erdoğan - küskünler görüşmesinde neler yaşandı?

Erdoğan - küskünler görüşmesinde neler yaşandı?.7096
  • Giriş : 14.06.2007 / 15:37:00
  • Güncelleme : 14.06.2007 / 15:39:13

Erdoğan, genel seçimlerde milletvekili aday listesine giremeyen milletvekilleriyle bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genel seçimlerde milletvekili aday listesine giremeyen milletvekilleriyle bir araya geldi.
AK Parti’nin yeni genel merkez binasında gerçekleşen toplantının ardından bazı milletvekilleri gazetecilere toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundular.
İstanbul Milletvekili Nevzat Yalçıntaş, toplantıda bazı milletvekillerinin yeniden aday gösterilmemelerinden dolayı burukluklarını ifade ettiklerini ancak herhangi bir tartışma yaşanmadığını ifade etti.
Ordu Milletvekili Cemal Uysal da, seçim öncesi partinin durumunun değerlendirildiğini, toplantıya katılan milletvekillerinden herhangi bir milletvekilinin kırgınlığının bulunmadığını ve AK Parti’nin büyük bir çoğunlukla tekrar iktidara geleceğini kaydetti.
Samsun Milletvekili Mehmet Kurt ise kendi isteği ile milletvekililiği için tekrar aday olmadığını ifade ederek, toplantıda beklentisi olan bazı arkadaşlarının liste dışı kalmaları nedeniyle burukluklarını dile getirdiklerini aktardı.
Kırıkkale Milletvekili Murat Yılmazer de milletvekilliği için tekrar aday gösterilmemeleri nedeniyle üzerlerinde bir baskı olduğunu ancak büyük yürüyüşün içerisinde bunun çok önem taşımadığını kaydetti. Yılmazer, toplantıda milletvekillerinin hissiyatlarını söylediklerini, Erdoğan’ın da genel bir değerlendirme yaptığını söyledi.
İstanbul Milletvekili Tayyar Altıkulaç ise, kendi tercihi doğrultusunda aday olmadığını, bu nedenle herhangi bir küskünlüğünün bulunmadığını belirtti.
Ankara Milletvekili Telat Karapınar da, milletvekilliğinin bir nöbet değişimi olduğunu ifade etti.Tam anlamıyla müsterih olmadıklarını ama partiye sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayan Karapınar, küskünlüğün ve kırgınlığın söz konusu olmadığını ancak burukluk hissettiğini dile getirdi.
Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ise "aile içi" bir sohbet yaptıklarını, bundan hem Erdoğan’ın hem de kendilerinin memnun kaldığını ifade etti. Uzer, AK Parti’den kopmadıklarını belirterek, beraber çalışmalara devam edeceklerini söyledi.
Adana Milletvekili Atilla Başoğlu da, toplantıda milletvekillerinin fazlaca bir serzenişlerinin olmadığını, Başbakan’ın konuşmasını ise çok olumlu ve şık bulduğunu belirtti.
Kayseri Milletvekili Mustafa Duru ise, yeniden aday gösterilmemelerinden dolayı üzüldüklerini ama kırgın olmadıklarını belirtti. Toplantının çok olgun geçtiğini ifade eden Duru, Erdoğan’ın milletvekillerinin bazılarına yanıt verdiğini ve "Hata yapılabileceğini ancak bunun kasti olmadığını" ifade ettiğini aktardı.
İstanbul Milletvekili Hüseyin Kansu da verimli bir toplantı yaptıklarını, Türk siyasetinde ilk kez bir genel başkanın listeye giremeyen milletvekilleriyle toplantı gerçekleştirdiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious