Erdoğan ''laiklik'' sloganına kızdı!

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Bülent Ecevit'in cenazesinde yükselen "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganlarına yanıtı partisinin kurultayında verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


SÖYLEMENİN NE ANLAMI VAR
Bazı yerlerde duyuyoruz. 'Türkiye laiktir laik kalacak' Bunu söylemenin ne anlamı var. Söylenmez yaşanır. Futbol maçlarında söylenen tezahüratlar gibi aynı şeyleri duymak hoş değil. Hele hele siyasi partiler bunun üzerinden rant bekliyorlarsa yanılıyorlar. Türkiye laik, demokrat, hukuk ve sosyal devlettir. Ülkemizin 4 ana niteliği vardır.

4 YIL ÖNCESİNİ HATIRLATTI
TSMF göreve geldiklerinde kendi personelinin maaşını ödeyemiyordu. Nereden nereye. Şimdi banka tahsilatlarını yapıyor. Zengin ile fakir arasındaki makas kapanıyor. İddia ile söylüyorum. Bütün Türkiye'ye sesleniyorum. Büyük bir marketin patronundan rica ettim. 'En çok satan iki yüz ürününüzün ortalama olarak 4 yıl önce asgari ücretten ne kadar alınıyordu? Şimdi ne kadar alınıyor?' diye.

O daha sonra bana geldi ve şunnları söyledi: "20 bin çeşit ürün satarız. Hesabını yaptırdım. Yüzde 43 artış var" dedi. Daha az ekmek, şeker zeytin alıyorsanız AK Parti'ye oy vermeyin. Amma daha fazla oy alıyorsanız. O zaman beraber yola devam etmeliyiz. Daha çok yapacağımız işler var. Dünya yolsuzluk endeksine bakın nereden nereye geldik. Uçak yolcu sayısına bakın. Otobüse biner gibi vatandaşım uçaklara biniyor. Buralara geldik. Tırmanış her alanda sürerken tarihi bir süreçten geçiyoruz. Aydınlık ve farklı bir gelecek bekliyor.

'21. YÜZYILIN LİDERİ' SLOGANLARI ATILDI
Boynunda partinin görsel renklerinden olan sarı bir kaşkol taşıyan Erdoğan, salon etrafında eşi emine Erdoğan ile birlikte dolaşarak partilileri selamladı.

Ellerinde Türk Bayrakları ve parti flamaları sallayan partililer, ''Seninleyiz, her zaman, Recep Tayyip Erdoğan'' sloganı ile karşılandı.

Salona girişinde, Erdoğan, ''21. Yüzyılın lideri'', ''Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'' sloganları da atıldı.

Kendisine çiçekler atan kadınlarla da ayaküstü sohbet eden Başbakan Erdoğan, daha sonra protokolde bulunan MKYK üyelerinin ellerini tek tek sıktı. Bu arada, Erdoğan'an önce salona giren Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül de ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' sloganı ile karşılandı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious