Erdoğan milli takıma sahip çıktı

Erdoğan milli takıma sahip çıktı.13542
  • Giriş : 15.09.2008 / 15:43:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milli takıma sahip çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'nın işbirliği ile gerçekleştirdiği ''Milli Gurur Milli Forma'' sergisinin açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İç sahada alınan bir beraberlikle eser gürlersek, futbolcusundan, teknik heyetine, federasyon yönetimine kadar herkesi olumsuz etkileriz'' dedi.

Dolmabahçe Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, bir gerçeği vurgulamak istediğini dile getirerek, milli takımın zaferleri ya da son elde ettiği sonuçlar üzerine farklı spekülasyonlara girilmesini anlamlı bulmadığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, futbolun kaderinde galibiyet, mağlubiyet ve beraberliğin eşit olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Bunların üçüne de kendimizi alıştırmak zorundayız. İçeride de böyledir, deplasmanda da böyledir. Bunu kabullenmek durumundayız. Fakat içeride 1 beraberlik alınmasıyla biz eğer eser gürlersek, takımımızdan, futbolcularımızdan, yöneticilerimize kadar hepsini olumsuz etkimiş oluruz. Her şeyden önce eksiklerimiz ilgili mercilere iletilebilir. Ama bu işler kaldırılamayacak şekle vardırılırsa, varırsa o zaman biz ülkemizde, kendi içimizde yetişmiş teknik kadrolar bulamayacağımız gibi, Futbol topunu koşturacak, neticeye ulaştıracak futbolcuyu da bulamayız.

-''HEPİMİZİN YANLIŞLARI VARDIR''-

Bakın bazı futbolcularımız bazen 'Türkiye'de Futbol oynamak istemiyorum' diyorsa bunun sebepleri vardır. Kimse buna kılıf uydurmaya çalışmasın. Burada medyasından tutun, tribündeki seyirciye kadar hepimizin yanlışları vardır. Bizlere varıncaya kadar hepimizin yanlışları vardır. Bu demek değil ki hatalar yoktur. Şüphesiz vardır. Hatalar ne kadar az olursa, başarı o kadar kolay gelecektir. Biz bu hataları asgariye indirdiğimizde şunu bilelim ki, Türkiye o arzuladığı hedefe ulaşacaktır.''

Başbakan Erdoğan, ''Milli Forma Milli Gurur'' Sergisi'nin Türkiye genelinde dolaşacağını da vurgulayarak, bu serginin, yeni bir anlayışa, yeni bir birlik ve beraberlik süreceğine ışık tutacağına inancını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*