Erdoğan: "Mücadelemiz 3Y ile"

Erdoğan:
  • Giriş : 02.10.2008 / 08:01:00

Meclis resepsiyonunda Erdoğan yine gazetecilerin soru yağmuruna tutuldu. Baykal'a 'Prim yaptırmam' dedi, mücadelesinin 3 Y ile süreceğiniz söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dokunulmazlıklarla ilgili ilkelerinin belli olduğunu, o ilkeler çerçevesinde dokunulmazlıklardan yana olduklarını belirterek, "Sadece siyasetçiyi kapsayan, siyaseti adeta yozlaştırmayı hedefleyen ve burada kendileri için farklı güven kaynakları arayanlarla böyle bir şeyi tartışmayız" dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'nin 23. Dönem 3. Yasama Yılının başlaması dolayısıyla verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin "Yolsuzluklar son günlerde tartışma konusu. Bu konuda sizin partinizin stratejisi belli. Yaptığınız çalışmalar ortada. CHP Lideri Deniz Baykal, bu konuda sizinle karşı karşıya gelmek istiyor. Yolsuzlukların kaldırılmasını istiyor. Bu tabloyu değerlendirebilir misiniz?" sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, kendilerinin yola çıkarken "3Y" ile mücadele edeceklerini söylediklerini bildirdi.

"Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar. Bu mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadelemizi sürdürürken, kimseden icazet almak gibi bir derdimiz yok" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu konuda aldığımız mesafe, ortadadır. Vardığımız hedefler ortadadır. Mafya ve çetelerle mücadelemiz hepsi ortadadır. Bu mücadelenin neticesinde, Türkiye Uluslararası Saydamlık Kuruluşlarının yaptığı araştırmalar ve bu araştırmaların neticesinde, Türkiye'nin 77. sıradan 56. sıraya (özellikle yolsuzluk konusunda) gelmiş olması ne denli bir mesafe aldığımızı göstermektedir. Bu süreç, bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecektir. Biz işimizi yapmaya bakıyoruz. Bunu özenle devam ettiriyoruz, bundan sonra da özenle devam ettireceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*